Sapa wygrał WSiO, Bodnar liderem Pro Ligi

Czołówka BGŻ ProLigi bez zmian

Marcin Sapa startujący w barwach kadry szosowej Polski zwyciężył w klasyfikacji końcowej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, kolejnych zawodów w ramach cyklu BGŻ ProLigi. Kolejne miejsca na podium zajęli kolarze z zagranicy, Ukrainiec Oleksandr Sheydyk (ISD Lampre) oraz Słowak Roman Bronis (AC Sparta Praha).

Liderem BGŻ ProLigi pozostał Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, Marcin Sapa reprezentujący na co dzień grupę BDC Team awansował na czwarte miejsce.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków rozpoczął się od udanej ucieczki trzech kolarzy, którzy uzyskali niewielką przewagę nad peletonem. Pierwszym liderem został Czech Tomas Buchacek (PSK Whirpool) wyprzedzając na finiszu Marcina Sapę (Team BDC) oraz lidera BGŻ ProLigi Łukasza Bodnara (CCC Polsat Polkowice). Na mecie drugiego etapu pojawił się rozerwany peleton, na którego czele finiszował Niemiec Andre Schulze z polskiej grupy CCC Polsat Polkowice, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków Robert Radosz z grupy BDC zajął piąte miejsce.

Losy wyścigu rozstrzygnęły się na trzecim odcinku, gdzie po finiszu z trzyosobowej ucieczki zwycięzcą został Marcin Sapa, ze znakomicie spisującej się grupy BDC. Polak, który na finiszu pokonał Ukraińca Oleksnadra Sheydyka oraz Słowaka Romana Bronisa został liderem zawodów. Ostatni etap nie zmienił już klasyfikacji generalnej, wygrał go po finiszu z peletonu Niemiec Steffen Radochla z grupy Nutrixxion Sparkasse a po końcowe zwycięstwo sięgnął Marcin Sapa. W czołowej dziesiątce klasyfikacji końcowej znalazł się jeszcze tylko jeden reprezentant Polski, dziewiąte miejsce zajął Dariusz Rudnicki (Team BDC). Lider BGŻ ProLigi Łukasz Bodnar ukończył zawody na 14 miejscu a wicelider dwukrotny mistrz Polski Tomasz Marczyński z powodu kontuzji nie wystartował do ostatniego etapu.

W klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi największy awans na czwarte miejsce zanotował Marcin Sapa. Czołówka klasyfikacji generalnej pozostaje bez zmian, lider Łukasz Bodnar dzięki trzeciemu miejscu na pierwszym etapie nieznacznie powiększył dorobek punktowy nad Tomaszem Marczyńskim. Trzecie miejsce utrzymał Marek Rutkiewicz, który nie wystartował w wyścigu. Cała trójka reprezentuje barwy grupy CCC Polsat Polkowice.

Relacja z wyścigu Solidarności i Olimpijczyków na antenie stacji TVP Sport wyemitowana zostanie we wtorek 5 lipca o godzinie 17:35.

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi będzie Wyścig Dookoła Mazowsza, który rozegrany zostanie w dniach 27 – 31 lipca 2011.