Gradek i Plichta mistrzami Polski na czas

Kamil Gradek (CCC Team) oraz Anna Plichta (Trek-Segafredo Women) zdobyli tytuły mistrzów Polski elity w jeździe indywidualnej na czas.

20 sierpnia wystartowały szosowe Mistrzostwa Polski, które w tym roku rozgrywają się w Busku-Zdroju oraz miejscowości Kazimierza Wielka. Na początek czempionatu tradycyjnie ściganie odbywało się w formule jazdy indywidualnej na czas.

Wśród elity mężczyzn mistrzowski tytuł zdobył czarny koń wyścigu - Kamil Gradek z CCC Team pokonał faworyta - Macieja Bodnara (BORA HANSGROHE). Na 46-kilometrowej trasie trzeci czas wykręcił Łukasz Wiśniowski - teamowy kolega Gradka. Przypomnijmy, że Gradek przegrał walkę o tytuł właśnie z Bodnarem, na którym teraz wziął rewanż - wyprzedzając kolarza Bory o 28 sekund.

Wyścig orlików (U 23) rozgrywał się na tym samym dystansie - wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Szymon Krawczyk, czyli zawodnik młodzieżowego CCC Development Team.

Wśród elity kobiet niespodzianki nie było - triumfowała Anna Plichta z damskiej ekipy Trek-Segafredo. Plichta wyprzedziła o 49 sekund Martę Jaskulską (CCC-Liv Team), która to jednocześnie została mistrzynią Polski na czas wśród orliczek. Podium w elicie uzupełniła kolejna zawodniczka kategorii młodzieżowej - Karolina Kumięga (TKK "PACIFIC" TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING).