Garmin Road Challenge 2020 - w wirtualu i realu

Twórcy wyścigów kolarskich spod znaku Garmina stworzyli nową propozycję dla wszystkich fanów szosy - zapraszają do rywalizacji na trasach wyznaczonych w 3 górskich pasmach Polski: w Tatrach, Bieszczadach i Karkonoszach. Rywalizacja będzie toczyć się zarówno na rzeczywistych trasach, jak i w wirtualnej rzeczywistości.

Jak przyznają sami twórcy - czas związany z epidemią koronawirusa zmusił wielu organizatorów do podjęcia niestandardowych działań, co przełożyło się na powstanie kilku kreatywnych rozwiązań. Dziś powoli ruszają już wyścigi w "realu", natomiast Labosport i Garmin postanowili wykorzystać doświadczenia zebrane w ostatnich tygodniach i zaproponować coś całkiem nowego - mowa o Garmin Road Challenge.

 

 

 

 

Powyższy projekt zakłada rywalizację na trasach wyznaczonych na terenie Tatr, Bieszczad i Karkonoszy. Tu trzeba doprecyzować, że ekipa organizatorów zaprasza do rywalizacji na rzeczywistych trasach - pokonując je musimy zarejestrować swój przejazd za pomocą urządzenia z GPS i udostępnić organizatorom. Po drugie - rywalizacja toczyć będzie się też osobno w wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem interaktywnych trenażerów i platformy ROUVY - to tam organizatorzy udostępnią nagrane wcześniej trasy, na których trwać będzie wirtualne ściganie. Zawodnicy mogą ścigać się w obu formułach lub wybrać tę dla nich najbardziej odpowiednią.

Łącznie do dyspozycji będzie 9 tras - po 3 z każdego wspomnianego pasma górskiego (do wyboru będą dystanse ok. 40 km, ok. 100 km i ok. 200 km). 

 

Nasz Challenge rozpocznie się w pierwszy dzień wakacji i potrwa do 31 sierpnia, tak więc wszystkie osoby chcące wziąć udział w tej zabawie będą miały na pokonanie dowolnej ilości tras w realu w ciągu 2 miesięcy! Czyż nie wspaniałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli wakacji, wycieczki rowerowej i wspierania polskiej turystyki?

Trasy na Rouvy to prawdziwa bomba! Najpiękniejsze widoki, jedne z najbardziej znanych tras rowerowych w Polsce, m.in. najtrudniejszy podjazd szosowy pod Przełęcz Karkonoską, pokonanie znanej z wyścigów Tour de Pologne ściany Bukowina i wiele innych miejsc, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w swoim kolarskim życiu. Klasyką gatunku, dzięki nagraniu kamerą Garmin Virb 360, będzie pierwszy od ponad 20 lat, ośmiokilometrowy podjazd rowerem pod Morskie Oko, na którą w rzeczywistości można pokonywać tylko pieszo lub dorożką.

 

- tak o nadchodzącej rywalizacji mówi Marcin Florek - organizator.

 

Lista wyników

  • 27.06 – 31.08.2020 – Garmin Road Race Tatry, Bieszczady, Karkonosze (w rzeczywistości)
  • 27.06.2020 – Garmin Road Challenge Tatry – Morskie Oko (uphill) (dystans – 8,4 km / przewyższenie + 421 m / średnie nachylenie – 5% / maksymalne nachylenie – 14%) (wirtualnie)
  • 28.06.2020 – Garmin Road Challenge Tatry – pętla Ząb-Ząb (49 km) (dystans 49 km / przewyższenie +/- 1100 m) (wirtualnie)
  • 18.07.2020 – Garmin Road Challenge Bieszczady – Przełęcz Żebrak (uphill) (dystans – 9,4 km / przewyższenie + 356 m / średnie nachylenie – 4%/ maksymalne nachylenie - 21 %) (wirtualnie)
  • 19.07.2020 – Garmin Road Challenge Bieszczady – pętla Dwernik-Dwernik (37 km) (dystans – 37 km / przewyższenie +/- 415 m) (wirtualnie)
  • 08.08.2020 – Garmin Road Challenge Karkonosze – Przesieka (uphill) (dystans – 10,6 km / przewyższenie + 837 m /  średnie nachylenie – 7,8 %, maksymalne nachylenie – 22%) (wirtualnie)
  • 09.08.2020 – Garmin Road Challenge Karkonosze – pętla Podgórzyn-Podgórzyn (46 km) (dystans – 46 km / przewyższenia +/- 973 m)) (wirtualnie)
  • 29.08.2020 – Garmin Road Challenge – SUPER FINAŁ (uphill), (wirtualnie)
  • 30.08.2020 – Garmin Road Challenge – SUPER FINAŁ(pętla). (wirtualnie)

 

 

Zapisy prowadzone będą przez oficjalną stronę wydarzenia www.garminroadchallenge.com i rozpoczną się 22 czerwca o godzinie 12:00.  Szczegóły imprezy także znajdziecie na stronie organizatora.

 

Podobne artykuły