Startuje ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to seria 4 wyścigów rozgrywanych na platformie Zwift, w których udział wezmą również gwiazdy polskiego sportu. Każdy z etapów pokaże na żywo Eurosport 1!

Już 9 maja Czesław Lang ze swoją ekipą zaprasza na pierwszą odsłonę ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów - to propozycja ścigania w wirtualnym świecie Zwift, do którego przepustką jest oczywiście jedynie posiadanie interaktywnego trenażera "smart". W wydarzeniu udział wezmą nie tylko amatorzy kolarstwa, ale i osobistości polskiego sportu, m.in. Anita Włodarczyk czy Robert Kubica. Mało tego - każdy z etapów transmitować będzie kanał Eurosport 1, a za komentarz odpowiadać będą niezawodni Tomasz Jaroński, Dariusz Baranowski i Adam Probosz.

 

Ze względu na wyjątkową sytuację, w której znaleźli się wszyscy kolarze – zawodowi i amatorscy – wyścigi w wirtualnym świecie stają się coraz popularniejsze. Także my w oczekiwaniu na powrót do realnego świata chcemy zaproponować fanom Tour de Pologne możliwość udziału w wyjątkowej przygodzie. ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów zapowiada się niezwykle ciekawie z wielu powodów. Będziemy się ścigać na znanych trasach, w wyścigach nie zabraknie wielkich gwiazd, a zawody będzie można oglądać w Eurosporcie. Jestem przekonany, że to znakomity sposób na aktywne, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia spędzenie majowych weekendów

 

– powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. 

 

Wirtualne ściganie w ramach ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w cztery kolejne soboty maja – 9, 16, 23 i 30.

 

Terminarz:

  • 1 etap: 9 maja, 10:45, trasa Richmond
  • 2 etap: 16 maja, 10:45, trasa Innsbruck
  • 3 etap: 23 maja, 10:45, trasa Yorkshire
  • 4 etap: 30 maja, 10:45, trasa Londyn

 

Szczegóły dotyczące imprezy oraz warunki techniczne potrzebne do wzięcia udziału w zabawie znajdziecie na: www.tourdepologneamatorow.pl

 

Podobne artykuły