Podsumowanie szosowych Mistrzostw Polski

Michał Paluta (CCC Development) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) oraz Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Wrocław) i Anna Plichta (Trek-Segafredo) wywalczyli tytuły szosowych Mistrzów Polski podczas czempionatu rozgrywanego w Ostródzie.

W Ostródzie kolarze walczyli o koszulki Mistrzostw Polski już po raz drugi z rzędu, a na starcie stanęła czołówka z polskiego peletonu z Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem (Team Indos), Maciejem Bodnarem (Bora-hansgrohe), czy ubiegłoroczną dwukrotną Mistrzynią, Małgorzatą Jasińską (Team Movistar), a także kolarzami czołowych polskich ekip męskich i kobiecych.

W piątkowych wyścigach na czas, rozgrywanych na pętlach wokół Grunwaldu o długości 11 kilometrów, koszulki Mistrzów Polski założyli Julia Kowalska (KTK Kalisz) oraz Dominika Górak (Warszawski Klub Kolarski). W kategorii Elity kobiet triumfowała Anna Plichta (Trek-Segafredo), wyprzedzając obrończynię tytułu, Jasińską, natomiast wśród zawodowców najszybszy, po raz szósty w karierze, był Bodnar, który wyprzedził  Kamila Gradka (CCC Team), najlepszego młodzieżowca. Wśród zawodniczek do lat 23 najszybsza była Aurela Nerlo (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling).

W sobotnich wyścigach ze startu wspólnego. w kategoriach juniorskich, triumfowali Natalia Krześlak (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling) oraz Jakub Byczkowski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice). 

W niedzielę, z kolei, rywalizowali zawodnicy z elity wraz z młodzieżowcami, w połączonych wyścigach open. Po 120 kilometrach rywalizacji w wyścigu kobiet, o podziale medali zadecydował sprinterski finisz, na którym najszybsza była Pietrzak, wyprzedzając Agnieszkę Skalniak (CCC Liv Team), najlepszą z orliczek, oraz jej klubową koleżankę, Martę Lach.

Wyścig elity mężczyzn i orlików zdominowały ucieczki, z których jedna okazała się skuteczna – na około 40 kilometrów przed metą zaatakowali Paweł Cieślik (Wibatech Merx Wrocław), Paluta i Mateusz Taciak (Voster ATS Team). Z minutową przewagą dojechali do ostatnich kilometrów, gdzie zaatakował Paluta i zerwał z koła Taciaka, a Cieślika pokonał na finiszu. Wśród orlików najlepszy był Szymon Sajnok (CCC Team).

Wyniki

Podobne artykuły