Udane ściganie na starcie Szosowego Klasyku

Szosowy Klasyk

Na starcie pierwszego w tym roku Szosowego Klasyku stanęło blisko 500 osób. Pogoda wraz z wysokim poziomem zabezpieczenia tras pozwoliła zawodnikom rywalizować w dobrych warunkach. Ścigano się na dwóch dystansach: PRO i FUN.

Szosowy Klasyk zakończył jednocześnie kolarski weekend w Gminie Miękinia. Dzień wcześniej rozegrany został Bike Maraton, więc poprzedni weekend był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno na szosie jak i rowerach górskich. Ścigano się na rundach (długość jednego okrążenia to nieco ponad 25 km)  - dystans PRO to cztery rundy i 101 km, a dystans FUN to dwa kółka i 50,4 km.

Najszybszym zawodnikiem niedzielnego Szosowego Klasyku w Miękini był Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest). Dystans 101 km pokonał on w czasie 2:21:26, co dało średnią prędkość ponad 42 km/h! Na głównym dystansie w kategorii K2 najszybszą zawodniczką była Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers Team). K3 wygrała Ewa Bańkowska (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), K4 Katarzyna Orłowska (Rogelli Team), a K45 Mariola Posmyk (Diversey Team). Wśród mężczyzn najlepiej w kategorii M2 poradził sobie Patryk Matuszak (Pro-Fit-Bike.pl/ Jaan Bikes). M3 wygrał wspominany już dam Adamkiewicz, a M4 Marek Maciejewski z TTC Toruń. Dariusz Lebuchowski (Danielo Sportswear LUKS Dwójka Strychów) zwyciężył w grupie M5, a w M6 Krzysztof Sujka (Konińskie Towarzystwo Kolarstwa).

 
 

 

 

Oprócz tego rywalizowano na dystansie FUN, który był o połowę krótszy. Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo na stronie ogranizatora. Kolejne Szosowe Klasyki czekają na nas w tym roku jeszcze w Szklarskiej Porębie, Grodowcu i Ludwikowicach Kłodzkich.

 

Strona organizatora: www.szosowyklasyk.pl

 

Podobne artykuły