Relacja ze Skoda Poznań Bike Challenge

Skoda Poznań Bike Challenge

W niedzielę 23 września w Poznaniu odbyła się piąta w historii edycja Skoda Bike Challenge. Na starcie stanęło około 5 tysięcy rowerzystów i pokonali oni łącznie dystans ponad 350 tys. kilometrów! Zapraszamy do krótkiej relacji z poznańskich zawodów.

Skoda Poznań Bike Challenge to największa impreza kolarska dla amatorów w Polsce. Współtworzy ona cykl zawodów UCI Gran Fondo World Series, podczas której zawody organizowane są na całym świecie w 15 lokalizacjach. Nasz Poznań znalazł się wśród takich miejscówek jak Dubaj, czy francuskie St. Tropez. Na najdłuższym dystansie, który zaliczany był właśnie do cyklu UCI stanęło około 2 tysięcy kolarzy amatorów, a do przejechania mieli oni 120 kilometrów.

 

 

 

Nie zapomniano również o dzieciach, które mogły wziąć udział w dziecięcym Kids Challenge. Zabawa była organizowana wokół Stadionu Miejskiego w Poznaniu i wzięło w niej udział ponad 100 maluchów. W miasteczku organizowano również atrakcje dla tych, którzy postanowili przyjść bez roweru. Jedną z nich był największy na terenie Poznania zjazd Food Trucków, dzięki któremu wierni kibice mogli posilić się przed kolejną dawką kolarskich emocji. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. W sumie na scenie rozdano 150 pucharów w różnych grupach wiekowych!

W Poznaniu rywalizowano na trzech dystansach: Family, Średni i Długi. Pomimo obaw o pogodę, warunki atmosferyczne nie przeszkodziły zawodnikom w rywalizacji i każdy mógł podjąć swoje wyzwanie. Najkrótszy przejazd przeznaczony był dla rekreacyjnych cyklistów, a podczas niego wystartować mogły również zespoły rodzinne. Dystans 11 kilometrów przebiegł w atmosferze świetnej zabawy. Wyścig zdominowali całkowicie młodzi adpeci kolarstwa. Najmocniejsza podczas tej rywalizacji była Gabriela Pustkowiak, która urodziła się w 2006 roku! Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Walczakowi (2005 rok), a podium uzupełnił Bartosz Strzelecki.

 
 

 

Dystans Średni mierzył z kolei 45 kilometrów. Przeznaczony był on dla ambitnych amatorów, którzy chcieli spróbować swoich sił na trochę krótszej, ale i wymagającej trasie. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Damian Miela, który na metę wpadł na solo. Drugie miejsce wywalczył Dariusz Łabiak, który na finiszu wyprzedził trzeciego na mecie Dominika Leweka.

Królewska przeprawa zaliczana była do cyklu UCI i liczyła 120 kilomerów. Wystartowali w niej najtrwalsi kolarze. Na starcie zjawiło się wielu zagranicznych maratończyków, którzy zgarnęli pierwsze dwa miejsca na podium. Z 1-minutowym handicapem na metę wpadł Alexander Steffensen. Drugi na mecie po finiszu z mniejszej grupki był Danny Gotze. Najniższy stopień na podium przypadł Polakowi - Arturowi Kozalowi.

Organizatorom Škoda Poznań Bike Challenge co roku przyświeca idea „Cycling For All”. Już za rok na kilka dni Poznań stanie się rowerową stolicą świata. To właśnie w nim odbędą Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo World Series. Serdecznie zapraszamy już teraz!

 

 

Strona organizatora: www.bike-challenge.pl

Podobne artykuły