Cyklo Strzepcz: Piotr Osiński zwycięża w Giga

Cyklo Szosa

Podczas wyścigu w Strzepczu zebrało się prawie 500 uczestników. Podobnie jak rok temu Gmina Linia postawiła poprzeczkę jeszcze wyżej względem lat poprzednich. Wyścig na najdłuższym dystansie wygrał Piotr Osiński (GK STG Starogard Gdański).

Kluczową atrakcją dla wszystkich uczestników była oczywiście przygotowana trasa. Zawodnicy rywalizowali na 16-kilometrowej pętli, na której do pokonania były trzy sztywne podjazdy. W zależności od dystansu runda była pokonywana od trzech do pięciu razy. Trasa miała odzwierciedlać trudy belgijskich klasyków takich jak Liege-Bastogne-Liege, co pomimo znacznie krótszego dystansu dało się zauważyć.

Wśród Panów na królewskiej pętli najlepszy był wspomniany we wstępie Piotr Osiński.Wyprzedził on Marka Maciejewskiego z TTC Beretta i Krzysztofa Krzywego z Nexus Team. Wśród Pań zwyciężyła Agata Sobota z FTI Racing Team pokonując na finiszu drugą na mecie Beatę Stankiewicz (Team Mustang Pasłęk). Podium uzupełniła Magdalena Zinkowska z Dadelo Huzar Bike Academy, która straciła już kilka minut.

 

 
 

 

 

Na krótszym dystansie, który wymagał trzykrotnego pokonania pętli i liczył 48 km, wśród Panów wygrał Łukasz Janic z STC Stargard, a drugi był Tobiasz Kulikowski (Zdrowy Rower). Podium uzupełnił Patryk Korzeniak (Sztajfa Gołaś Bikes). Wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team, wyprzedzając o 5 sekund Kingę Zielińską. Trzecia była Monika Kulling z Klif MTB Team Chłapowo.

 

Pełne wyniki: tutaj

 

Kolejna impreza z serii Energa Cyklo Cup to Pętla Reja, która odbędzie się 22 lipca w Sopocie. Serdecznie zapraszamy już teraz!

 

 

Strona organizatora: www.cyklo.info.pl

 

 

Podobne artykuły