MP: BDC MarcPol rządzi w parach i drużynie

Mistrzostwa Polski w jeździe parami i drużynowej, Warlubie, 13-15.09.2013, BGŻ Pro Liga

W rywalizacji drużynowej na starcie w elicie kobiet stanęły tylko trzy zespoły. Na 30-kilometrowej trasie najlepsze po raz kolejny okazały się zawodniczki TKK Pacific Toruń: Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Katarzyna Wilkos i Natalia Frączek. Srebrny medal wywalczyła drużyna Atom Boxmet Dzierżoniów - Paulina Guz, Paulina Cywińska, Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska. Brązem musiały zadowolić się Panie z ALKS Stal Grudziądz - Aleksandra Kardas, Karolina Karasiewicz i Agata Balcerek.

W kategorii U23 najlepszą czwórką okazał się zespół KS Pogoń Mostostal Puławy, w składzie Paweł Kister, Arkadiusz Owsian, Wojciech Wręga i Michał Czerkies. Pokonali oni o 3 sekundy kolarzy TKK Pacific Toruń - Wojciecha Franczaka, Dominika Oborskiego, Pawła Piotrowicza i Bartosza Warchoła. Brąz wywalczyli zawodnicy TC "Chrobry" Lasocki Głogów - Norbert Krakowiak, Jakub Pytka, Konrad Tomasiak, Bartosz Zając.
 

Drużyna Bank BGŻ pojechała zaledwie o 3 sekundy wolniej od zwycięskiej czwórki z BDC MarcPol


Zacięta rywalizacja juniorów
W mistrzostwach w jeździe na czas parami juniorzy rywalizowali na tej samej, 30-kilometrowej trasie co elita mężczyzn. Najszybszymi kolarzami w wieku 17-18 lat zostali Michał Rzeźnicki i Krzysztof Tomaszewski (LUKS Trójka Piaseczno). Dwójka zwyciężyła o 7 sekund nad Gracjanem Szelągiem i Borysem Korczyńskim (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Brąz wywalczyli Tobiasz Pawlak i Patryk Krzywda (KTK Kalisz).

W rywalizacji drużynowej na juniorów również czekała 40-kilometrowa trasa elity. Najszybciej dystans pokonali zawodnicy KTK Kalisz: Wojciech Rowicki, Paweł Zaleśny, Tobiasz Pawlak, Patryk Krzywda. Z 42-sekundową stratą przyjechali kolarze GKK OPTY-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki - Krzysztof Wojdaszka, Mateusz Kazimierczak, Patryk Soliński i Jakub Soliński. Brąz zdobyli zawodnicy KK Tarnowia Tarnowo Podgórne - Gracjan Szeląg, Borys Korczyński, Szymon Zygarłowski i Wojciech Wilgus.

Wśród Pań najlepszymi juniorkami w jeździe parami okazały się Natalia Radzicka i Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik). W rywalizacji drużynowej juniorki nie brały udziału.

Klasyfikacja BGŻ Pro Ligi
Drużynowe mistrzostwa Polski w kolarstwie były przedostatnią w sezonie okazją do poprawienia dorobku punktowego w prestiżowym rankingu BGŻ ProLigi. Wyniki wyścigu nie zmieniły jednak klasyfikacji.

Z wyraźną przewagą punktową triumfatorem rankingu 2013 został Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice). Rywalizacja o kolejna miejsca podium jeszcze trwa. Ostatnim wyścigiem z cyklu BGŻ Pro Ligi będzie Memoriał Stanisława Kirpszy w Sokółce, który odbędzie się 5. października.

Fot.: teambgz.pl, bdcmarcpol.pl

Podobne artykuły