PŚ: 4F e-vive w czołówce wyścigu U23

Puchar Świata XC #4 (18-20.05.2012, CDM, La Bresse, Francja)

Zawodniczki ekipy 4F e-vive Racing Team, Paula Gorycka i Monika Żur, uplasowały się tuż za podium wyścigu Pucharu Świata XC kobiet do lat 23 rozegranym we francuskim La Bresse. <br />

Na mecie Gorycka, która tydzień temu była trzecia, zajęła piąte miejsce, a tuż za nią uplasowała się Żur, dla której jest to najlepszy wynik w tegorocznych wyścigach Pucharu Świata. Obie zawodniczki 4F e-vive Racing Team do zwyciężczyni, Jany Belomoyny (Bi&Esse Infotre Protek) straciły nieco ponad 4 i pół minuty.

Polki rozpoczęły wyścig bardzo dobrze. Po rundzie rozbiegowej Gorycka była 4., a Żur 7. z zaledwie kilkusekundową stratą do czołówki. Potem pech, który prześladuje Gorycką - wczoraj Polka upadła na treningu - dał znów o sobie znać. Polce spadł łańcuch i przez 1,5 kilometra musiała biec do strefy technicznej. Kosztował ją to sporo czasu, przez co spadła prawie na koniec stawki i długo musiała odrabiać straty. Szybko jednak przebijała się do przodu i już na drugiej rundzie plasowała się na 8. pozycji, tuż za Żur. Kolejne trzy rundy Polki jechały bardzo równym tempem, jadąc praktycznie cały czas razem, ale nie udało im się zmniejszyć strat do liderki, którą była wtedy Jolanda Neff (Wheeler IXS Team). Szwajcarka jednak miała pecha, bo mając ponad półminutową przewagę musiała wycofać się z wyścigu.

Prowadzenie objęła wtedy Jana Belomoyna (Bi&Esse Infotre Protek). Ukrainka miała bezpieczną przewagę nad rywalkami i pewnie sięgnęła po zwycięstwo, wyprzedzając na mecie o ponad półtorej minuty Rebeccę Henderson (Austria) i Samarę Sheppard (Wheeler ISX Team). Gorycka ostatecznie na metę wjechała na piątym miejscu, ze stratą 4.36 do zwyciężczyni. Żur minęła kreskę 13 sekund później.

10 Michelle Hediger (Fischer - Bmc) +7:31

W rozegranych dziś wyścigu juniorek 12. miejsce zajęła Sabina Zamroziak, a 36. była Elżbieta Figura. Karolina Piotrowska była 44., zwyciężyła Francuzka Perrine Clauzel. W wyścigu młodzieżowców Polacy nie startowali. Zwycięstwo odniósł Austriak Alexander Gehbauer.