MŚ CX: Wysokie miejsca Polaków

Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) zajęła 7. miejsce, Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) 9., a Robert Banach (Diversey Team) był 10. w Mistrzostwach Świata Masters w przełajach, rozgrywanych w Mol.

Na piaszczystej i bardzo wymagającej trasie w Mol, gdzie co roku w Zilvermeercross startują kolarze elity, w tym roku rozgrywane były Mistrzostw Świata Masters w przełajach, z licznym udziałem naszych kolarzy.

Najwyżej z naszych reprezentantów uplasowała się była Mistrzyni Polski elity, Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), która w kategorii 40-44 zajęła 7. miejsce, tracąc do zwyciężczyni trzy minuty.

9. miejsce w kategorii 35-39 zajął Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com), natomiast 14. był Piotr Rakiewicz (Gucwa Velo Trainer). W dziesiątce zmieścił się Robert Banach (Diversey Team), który startował w kategorii 40-44, natomiast 13. był Dariusz Woźniak Talvi Sport. Arkadiusz Jusiński (Renault Team) i Michał Bohdziewicz (Apteka Gemini) uplasowali się odpowiednio na 21. i 29. miejscu w tej kategorii.

12. w kategorii 30-35 zajął Maksymilian Bieniasz (KCP Bieniasz Elzat Bike Tarnów). W kategorii 45-49 najlepszy był Tomasz Skalski (Renault Team), który był 54., a w kategorii 50-54 Jerzy Stekiel (Goggle Pro Active Eyewear) był 33.

Wśród mężczyzn w kategorii 55-59 16. był Wojciech Bartolewski (Scout Częstochowa), a 22. Jacek Brzózka (JBG-2).