Polacy wysoko w ME CX Masterów

Aż 40 Polaków wystartowało w rozgrywanych w czeskim Taborze Mistrzostwach Europy Masters. Najwyżej, na trzecim miejscu w kategorii 65-69, uplasował się Waldemar Banasiński (Browar Fortuna).

Podium kolarza Browar Fortuna było jedynym podium naszych reprezentantów, ale tuż za podium w swoich kategoriach byli Michał Kucewicz (CST MTB Team), Robert Banach (Diversey Team) i Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki).

W najmłodszej kategorii – 30-34 – czwarte miejsce zajął Kucewicz, a siódmy w tej kategorii był Maksymilian Bieniasz (KCP ELZAT Bieniasz Bike). Wśród kolarzy od 35 do 39 lat 6. miejsce wywalczył Piotr Rakiewicz (Gucwa Velo Trainer).

Banach uplasował się tuż za podium w kategorii 40-44, a dwa oczka niżej był Rafał Chmiel. 9. miejsce w tym wyścigu zajął Dariusz Woźniak (Talvi Sport).

W kategorii 45-49 najlepszy z Polaków był Dariusz Hlek (2X3 Racing Team), który był piętnasty. Wojciech Bartolewski (Scout Częstochowa) był siódmy w kategorii 55-59, natomiast Waldemar Banasiński (Browar Fortuna), który jako jedyny z Polaków stanął na podium, był trzeci w kategorii 65-69.

Wśród kobiet, w kategorii 40-44, Warczyk zajęła czwarte miejsce a tuż za nią uplasowała się Anna Tkocz.