Włoszczowska druga w Houffalize

Houffalize MTB CUP (01.05.2011, HC, Belgia)

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła drugie miejsce w wyścigu Houffalize XC Cup, rozgrywanym w Belgii. Zwyciężyła Francuzka, Julie Bresset. W wyścigu młodzieżowców czwarte miejsce zajął Marek Konwa (Milka Trek).<br />

Wyścig w Houffalize rozgrywany był na trasie ubiegłorocznego Pucharu Świata. W związku z problemami finansowymi organizatorów, w tym roku wyścig nie był zaliczany do klasyfikacji PŚ, jednak posiadał kategorię HC, a to z kolei oznaczało dużą liczbę punktów do kwalifikacji olimpijskich do zgarnięcia.

Na starcie stanęła czołówka kobiecego XC, w tym także zawodniczki CCC Polkowice – Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec i Magdalena Sadłecka. Runda, wymagająca, liczyła 4,85km i miała 235 metrów przewyższenia.
Bezkonkurencyjna tego dnia była Francuzka, Julie Bresset, która zdecydowanie odjechała rywalkom i linię mety minęła z przewagą ponad dwóch minut nad Włoszczowską, która tego dnia była druga. Podium uzupełniła Słowenka Tanja Zakelj. Dwie pozostałe zawodniczki CCC Polkowice, Anna Szafraniec i Magdalena Sadłecka, zajęły odpowiednio 8. i 10. miejsce, przyjeżdżając na metę ponad 6 minut za zwyciężczynią.

W wyścigu młodzieżowców czwarte miejsce wywalczył Marek Konwa (Milka Trek), który niewiele stracił do podium. Polak przyjechał na metę 1.51 za Michielem Van Der Heijden (Rabobank-Giant Offroad Team), natomiast do trzeciego, Czecha Ondreja Cinka (Merida Biking Team), jedynie 14 sekund.

W elicie mężczyzn triumfował Nino Schurter (Scott-Swisspower MTB-Racing) przed Julienem Absalonem (Orbea).