CE: Kross-Spur Racing znów na podium

Kross Racing Team

Dwa miejsca na podium – dwukrotnie drugie – zajmowali we wtorek kolarze Kross-Spur Racing podczas Absa Cape Epic.

To był kolejny bardzo dobry dzień dla kolarzy Kross-Spur Racing na 16. Absa Cape Epic. Maja Włoszczowska i Ariane Luthi kontynuowały dobrą passę i po raz trzeci uplasowały się na podium, a Ondrej Cink i Sergio Mantecon – po wczorajszych defektach – wrócili do czołówki i wywalczyli drugie miejsce.

90-kilometrowy etap był łatwiejszy niż wczorajszy, co sprawiło także, że kolarze jechali w większych grupach – kilka czołowych ekip wyścigu kobiet długo jechało razem i dopiero po kilkudziesięciu kilometrach na czoło wyszły dwa zespoły. Na długich płaskich odcinkach Włoszczowska i Luthi jechały razem z liderkami – Anniką Langvad i Anną van der Breggen (Investec-songo-Specialized) – ale to ekipa Krossa musiała dyktować tempo, zużywając cenne siły. Końcówka należała już do Langvad i van der Breggen, które ostatecznie odjechały polsko-szwajcarskiemu duetowi na dwie minuty. Zawodniczki Kross-Spur Racing, meldując się po raz trzeci na drugim miejscu, powiększyły jednak swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad trzecią ekipą - Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath) – do ponad 10 minut. Do liderek Włoszczowska i Luthi tracą niespełna 8 minut.

Wczorajsze niepowodzenie i pecha odbili sobie natomiast Cink i Mantecon. Po zaciętej walce przez prawie cały etap dwójka kolarzy Kross-Spur Racing zaledwie o pół minuty przegrała walkę o zwycięstwo etapowe z niepokonanymi do tej pory Nino Schurterem i Larsem Forsterem (Scott-SRAM MTB-Racing). Liderzy wyścigu zaatakowali na jednym z ostatnich podjazdów i zgubili kolarzy Krossa oraz wiceliderów, Cannondale Factory Racing (Manuel Fumic, Henrique Avancini), z którymi do tej pory jechali.

Wyniki 2. etapu:

Elita – M:
1 Scott-SRAM MTB-Racing (Nino Schurter, Lars Forster) 03:37:41.3
2 Kross-Spur (Sergio Mantecon Gutierrez, Ondřej Cink) +29,7
3 Cannondale Factory Racing (Manuel Fumic, Henrique Avancini) +31,0
4 Trek Selle San Marco (Damiano Ferraro, Samuele Porro) +1.50,2
5 Canyon (Kristian Hynek, Petter Fagerhaug) +2.53,1

Elita – K:
1 Investec-songo-Specialized (Annika Langvad, Anna van der Breggen) 04:18:01.2
2 Kross-Spur Racing (Ariane Lüthi, Maja Włoszczowska) +2.08,0
3 Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath) +9.54,4
4 Silverback - Fairtree (Jennie Stenerhag, Mariske Strauss) +11.28,0
5 Meerendal WIAWIS Rotwild (Sabine Spitz, Nadine Rieder) +11.49,0

pokaż pełną listę

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły