CE: Włoszczowska i Luthi na drugim miejscu

Kross Racing Team

Maja Włoszczowska i Ariane Luthi (Kross-Spur Racing) zajęły drugie miejsce na 1. etapie Absa Cape Epic. Zwycięstwo odniosły Annika Langvad i Anna van der Breggen (Investec-songo-Specialized), które umocniły się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej kategorii kobiet.

Langvad i van de Breggen już na początku 111-kilometrowego etapu odjechały rywalkom i z kilkuminutową przewagą pokonywały kolejne odcinki trasy, wiodące w górę i w dół po piaszczystych drogach wokół Hermanus High School. Dunka i Holenderka cały czas utrzymywały dystans nad rywalkami – grupą pościgową, w której była Włoszczowska i Luthi, a także Candice Lill i Adelheid Morath (Summit Fin). W drugiej części wyścigu zawodniczki Kross-Spur Racing zostawiły za plecami rywalki i samotnie goniły liderki. Tego dnia, podobnie jak i wczoraj, Langvad i van der Breggen były najsilniejsze i po pięciu godzinach jazdy na mecie zameldowały się na 47. miejscu Open, wygrywając wyścig kobiet.

Trzy pozycje niżej – i na drugim stopniu podium elity kobiet – uplasowały się Włoszczowska i Luthi, które do rywalek straciły 3.07 i w klasyfikacji generalnej tracą 5.42. Trzecie miejsce zajęła ekipa Summit Fin.

Pecha miała dziś męska część ekipy Kross-Spur Racing. Sergio Mantecon i Ondrej Cink, którzy na wczorajszym prologu zajęli trzecie miejsce, dziś zmagali się z defektami na trasie i ostatecznie na metę przyjechali na 68. pozycji, tracąc do zwycięzców prawie godzinę.

Kolejną wygraną na swoim koncie zapisali Szwajcarzy - Nino Schurter i Lars Forster (Scott-SRAM MTB-Racing), którzy potwierdzają ambicje wygrania wyścigu. Liderzy Absa Cape Epic na dzisiejszym etapie dołożyli swoim rywalom kolejne minuty – Manuel Fumic i Henrique Avancini – wczoraj także drudzy, dziś stracili prawie trzy minuty. Trzecie miejsce zajęli doświadczeni Karl Platt i Alban Lakata (Bulls Legends), którzy byli wolniejsi o cztery minuty.

Wyniki 1. etapu:

Elita – M:
1 Scott-SRAM MTB-Racing (Nino Schurter, Lars Forster) 04:24:04.6
2 Cannondale Factory Racing (Manuel Fumic, Henrique Avancini) +2.51,9
3 Bulls Legends (Karl Platt, Alban Lakata ) +4.09,2
4 Bulls Heroes (Urs Huber, Simon Stiebjahn) +4.11,1
5 Trek Selle San Marco (Damiano Ferraro, Samuele Porro) +4.12,8

Elita – K:
1 Investec-songo-Specialized (Annika Langvad, Anna van der Breggen) 05:09:11.4
2 Kross-Spur Racing (Ariane Lüthi, Maja Wloszczowska) +3.07,6
3 Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath) +5.20,4
4 Silverback - Fairtree (Jennie Stenerhag, Mariske Strauss) +12.25,0
5 Meerendal WIAWIS Rotwild (Sabine Spitz, Nadine Rieder) +15.04,7

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły