CE: Kross-Spur na podium

Shaun Roy/Cape Epic

Kolarze Kross-Spur Racing wywalczyli podium w swoich kategoriach na prologu 16. Absa Cape Epic. Ariane Luthi i Maja Włoszczowska zajęły drugie miejsce, a Sergio Mantecon i Ondrej Cink trzecie.

20-kilometrowy prolog rozpoczynał zmagania w 16. Absa Cape Epic. Na sam początek wyścigu kolarze zmagali się z trudną trasą, na której było ponad 600 metrów przewyższenia. 

W kategorii elity kobiet drugie miejsce zajęły Włoszczowska i Luthi, które do zwycięskiej ekipy - Investec-songo-Specialized (Annika Langvad i Anna van der Breggen) – straciły 2.35. W klasyfikacji łącznej Polsko-Szwajcarska para uplasowała się na 65. miejscu. Zawodniczki Kross-Spur mają niewielką, kilkunastosekundową przewagę nad ekipą Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath).

W bardzo silnie obsadzonym wyścigu mężczyzn z kolei, bardzo dobrze pojechał duet Mantecon-Cink. Dwójka kolarzy Kross-Spur uplasowała się na trzecim miejscu na prologu, tracąc niespełna minutę do zwycięzców – Szwajcarów Larsa Forstera i Nino Schurtera (Scott-SRAM MTB-Racing), którzy jako jedni z faworytów wyścigu już na starcie potwierdzili swoje aspiracje do podium. Na drugim miejscu uplasowała się para z Cannondale Faktory Racing – Manuel Fumic i Henrique Avancini.

Jutrzejszy, pierwszy etap wyścigu, liczyć będzie aż 111 kilometrów i będzie przebiegać w bardzo pofałdowanym terenie, z kilkunastoma podjazdami i prawie trzema tysiącami metrów w pionie.

Wyniki:

Elita – M:
1 Scott-SRAM MTB-Racing (Nino Schurter, Lars Forster) 00:43:41.5
2 Cannondale Factory Racing (Manuel Fumic, Henrique Avancini) +41,1
3 Kross-Spur Racing (Sergio Mantecon Gutierrez, Ondřej Cink) +52,7
4 CBZ WILIER (Louis Meija, Johnny Cattaneo) +1.07,3
5 SpecializedFoundationNAD (Alan Hatherly, Matthew Beers) +1.22,5

Elita – K:
1 Investec-songo-Specialized (Annika Langvad, Anna van der Bregge) 00:51:44.7
2 Kross-Spur Racing (Ariane Lüthi, Maja Wloszczowska) +2.35,2
3 Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath) +2.49,1
4 Meerendal WIAWIS Rotwild (Sabine Spitz, Nadine Rieder) +3.26,7
5 Silverback - Fairtree (Jennie Stenerhag, Mariske Strauss) +4.00,7

pokaż pełną listę

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły