CT: Wygrana lidera

Igor Schifris / Crocodile Trophy

Leandre Bouchard (BH SR Suntour KMC) wygrał swój drugi etap w tegorocznym Crocodile Trophy finiszując najszybciej na mecie 3. odcinka w Tepon Equestrian Park.

100-kilometrowy odcinek z Lake Tinaroo do Tepon Equestrian Park był jednym z trudniejszych w tegorocznej edycji wyścigu, bo kolarze pokonywali aż 2600 metrów w pionie. W tych warunkach najlepiej poradził sobie lider wyścigu, Leandre Bouchard (BH SR Suntour KMC). Kanadyjczyk już po 20 kilometrach etapu odjechał razem ze swoim rodakiem, Andrew L'Esperance (Forward Racing-Norco), oraz byłym znakomitym szosowcem Erikiem Dekkerem (Holandia). Po krótkiej wspólnej ucieczce dwójka Kanadyjczyków zostawiła Dekkera i zbudowała ogromną przewagę nad rywalami. Na mecie szybszy był Bouchard, a trzeci na mecie był Dekker, który był najszybszy w kategorii amatorów, ale były kolarz Rabobanku stracił do rywali aż 22 minuty.

11. na mecie i piąty w kategorii elity był Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team), który po poważnym defekcie na etapie, do zwycięzcy stracił ponad godzinę.

Wyniki 3. etapu - Elita:

1 Leandre Bouchard (BH SR Suntour KMC) 4h50:58.2
2 Andrew L'Esperance (Forward Racing-Norco) +0.1
3 Hiroyuki Okamoto (Inpulse) +55:38.8
4 Ben May (Bicycle Riders/Specialized/Infinit Nutrition) +1:01:39.0
5 Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) +1:07:02.9

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły