CT: Sintsov czwarty na otwarcie

Igor Schifris / Crocodile Trophy

Anton Sintsov (JBG2 Professional MTB Team) zajął czwarte miejsce na pierwszym etapie Crocodile Trophy.

W rozgrywanej w Australii 23. edycji Crocodile Trophy Anton zajął czwarte miejsce na mecie pierwszego etapu, meldując się jednocześnie na trzecim miejscu w kategorii elity. W wyścigu w formacie Cross Country Rosjanin z JBG2 Professional MTB Team.

Pierwszy etap tegorocznego wyścigu rozgrywany był w MTB Park Smithfield w Cairns, gdzie jeszcze tydzień temu kolarze walczyli o Mistrzostwo Świata Cross Country. Na 33-kilometrowej trasie triumfował Kanadyjczyk Leandre Bouchard (BH SR Suntour KMC), który o półtorej minuty wyprzedził swojego rodaka, Andrew L'Esperance (Forward Racing-Norco). Trzecie miejsce, ze stratą czterech minut zajął Ondrej Slezak (Quantum Racing Team), który był najlepszy wśród amatorów, a za nim uplasował się Sintsov, który był trzeci w elicie. W elicie kobiet triumfowała Haley Smith (Norco Factory Team).