Wygrana Konwy w Chorwacji

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wygrał niedzielny maraton Kamenjak Rocky Trail w Chorwacji. Jego koleżanka z ekipy, Katarzyna Solus-Miśkowicz, dzień wcześniej zajęła drugie miejsce w wyścigu XC Premantura Rocky Trails w Chorwacji.

Konwa wygrał niedzielny maraton na dystansie 62 kilometrów, pokonując w końcówce Mistrza Świata w maratonie, Tiago Ferreirę (Protek), Kolarz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team także w sobotę zaprezentował się z dobrej strony – w wyścigu XC zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Matousowi Ulmanowi (Ceska Sporitelna) i Jiriemu Novakowi (DMT Racing Team), tracąc do zwycięzcy nieco ponad minutę. 9. miejsce zajął najlepszy z kolarzy JBG2-Professional MTB Team, Adrian Brzózka.

W tym samym wyścigu drugie miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz, finiszując za Tanją Zakelj (Unior Tools Team), natomiast w wyścigu juniorów najlepszy był Mateusz Nieboras (JBG-2 Professional MTB Team).

Więcej informacji i pełne wyniki wkrótce.