Wawak piąty w Mediolanie

Kross Racing Team

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 5. miejsce w wyścigu Internazionali d’Italia, rozgrywanym w Mediolanie. 8. miejsce zajął Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team).

Siedem rund wokół Parku Monte Stella w dzielnicy San Siro mocno dało się we znaki kolarzom, tym bardziej, że dystans pokonany w pionie sięgał 1400 metrów. Na początku wyścigu uformowała się kilkuosobowa grupa, która walczyła o czołowe lokaty i w której byli zarówno Wawak, jak i Sintsov. Dopiero po półmetku odjechali Florian Vogel (Focus XC Team) i dwójka kolarzy Cannondale Factory Racing – Maxime Marotte i Manuel Fumic. Pecha miał jeden z faworytów gospodarzy – Marco Aurelio Fontana (Bianchi Countervail) – który miał defekt i wypadł z walki o zwycięstwo.

Pozostała trójka między sobą rozdzieliła miejsca na podium – pierwszy był Vogel, który ubiegł dwójkę z Cannondale Factory Racing. Wawak ukończył wyścig na piątym miejscu, tracąc do zwycięzcy 44 sekundy, natomiast Sintsov był ósmy i stracił do Vogela ponad półtorej minuty.