ABR: Awans Sintsova

Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) zajął 10. miejsce na 4. etapie Andalucia Bike Race i awansował na 10. miejsce w generalce. 13. na dzisiejszym etapie był jego kolega z ekipy, Adrian Brzózka.

Kolarze JBG-2 Professional MTB Team od początku liczącego niespełna 70 kilometrów etapu starali się zabrać do czołówki, broniąc wysokich pozycji w klasyfikacji generalnej. Udało się to Adrianowi Brzózce i Antonowi Sintsovovi, i choć okazało się, że czołówka wybrała dłuższą trasę na jednym z odcinków i musiała odrabiać straty, to jednak Sintsov finiszował na 10. miejscu, kilka minut za zwycięzcą, a Brzózka zameldował się na mecie 42 sekundy później. O wiele lepszy wyścig, bez defektów, zaliczył dziś Piotr Brzózka, który zajął bardzo wysokie, 22. miejsce. Na 33. pozycji finiszował Mariusz Michałek, a 43. był Mariusz Kozak.

Zwycięstwo odniósł wczorajszy pechowiec, Aleksei Medvedev, który po raz kolejny przyjechał na metę ze swoimi kolegami z ekipy Team Trek-Selle San Marco, Samuelem Porro i Fabianem Rabensteinerem.

W klasyfikacji generalnej 9. miejsce utrzymał Adrian Brzózka, natomiast po dzisiejszym etapie na 10. miejsce awansował Sintsov.