ABR: 15. miejsce Brzózki na czasówce

Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) zajął 15. miejsce na 1. etapie Andalucia Bike Race.

Mocno obsadzony hiszpański wyścig jest kolejnym startem kolarzy JBG-2 Professional MTB Team w tym sezonie. Najlepiej na czasówce, która rozpoczynała zmagania w tegorocznej edycji Andalucia Bike Race, spisał się Rosjanin Aleksei Medvedev, który trasę 31,1-kilometra pokonał w 1:12.45 i o 20 sekund wyprzedził Włocha, Samuele Porro. Najlepiej z kolarzy JBG-2 Professional MTB Team spisał się Adrian Brzózka, który ze stratą trzech i pół minuty uplasował się na 15. miejscu, wyprzedzając m.in. Albana Lakatę (Topeak Ergon Racing Team).

25. miejsce zajął Anton Sintsov, a tuż za nim był Mariusz Michałek. Piotr Brzózka uzyskał 41. wynik, natomiast Mariusz Kozak był 62.

W wyścigu kobiet triumfowała aktualna Mistrzyni Hiszpanii, Rocio Martin.

Drugi etap wyścigu przebiegać będzie wokół Cordoby i liczy 80 kilometrów długości i 1800 metrów przewyższenia.