PŚ XC: Piąte miejsce Włoszczowskiej

Tomasz Świerczyński

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła 5. miejsce w wyścigu Pucharu Świata XC w Lenzerheide. Zwycięstwo odniosła Jenny Rissveds (Scott-Odlo MTB Racing Team), Mistrzyni Świata do lat 23.

Włoszczowska po raz kolejny uplasowała się na szerokim podium wyścigu o Puchar Świata, potwierdzając dobrą formę przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio, które startują za niespełna miesiąc. Polka od początku wyścigu trzymała się w czubie stawki, ale lekki kryzys w połowie rywalizacji sprawił, że w końcówce wystarczyło jej sił do walki o piąte miejsce. Przed nią finiszował jeszcze najlepsze zawodniczki tego sezony – Rissveds, Annika Langvad (Specialized Racing), Jolanda Neff (Stockli Pro Team) i Katerina Nash (Luna Pro Team), z którymi zawodniczka Kross Racing Team walczyła tydzień wcześniej podczas Mistrzostw Świata w Czechach.

W wyścigu elity mężczyzn triumfował Mistrz Świata, Nino Schurter (Scott-Odlo MTB Racing Team), który pokonał dwójkę Francuzów, Juliena Absalona (BMC Mountainbike Racing Team) i Maxima Marotte (BH-SR Suntour-KMC). 24. miejsce zajął Fabian Giger (Kross Racing Team), a 61. był drugi z kolarzy polskiej ekipy, Bartłomiej Wawak. 35. był Anton Sintsov (JBG - 2 Professional MTB Team).