ME MTB: 4. Miejsce Bielińskiej, Halejak 13.

Wojciech Halejak

Paulina Bielińska (Reprezentacja Polski) zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Europy w Maratonie. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowany był Wojciech Halejak (Reprezentacja Polski), który zajął 13. miejsce.

Bielińska, która w tym sezonie zanotowała kilka miejsc na podium najważniejszych maratonów w Polsce, była najlepsza z Polek w wyścigu w Siguldzie. Zawodniczka Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes trasę 85 kilometrów, z przewyższeniem niespełna 1400 metrów, pokonała w 3.16.53 i straciła do zwyciężczyni, Sally Bigham (Topeak Ergon Racing Team) nieco ponad 10 minut. Druga z Polek, Magdalena Sadłecka, była na mecie siódma, ze stratą 18 sekund do Bielińskiej.

Wśród mężczyzn, którzy walczyli na dystansie 105 kilometrów z przewyższeniem 1850 metrów, triumfował Estończyk, Peeter Pruus (Team Rietumu-Delfin), który na mecie zameldował się tuż przed Tiago Jorge Oliveirą Ferreirą z Reprezentacja Portugalii. Najszybszy z Polaków, Wojciech Halejak (Reprezentacja Polski), stracił do zwycięzcy siedem minut i uplasował się na 13. miejscu. 17. był Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team), a 19. miejsce zajął Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Kolejne miejsca zajmowali Tomasz Drożdż (JBG-2 Professional MTB Team), Mariusz Michałek (Reprezentacja Polski) i Krzysztof Krzywy (Nexus Team).