Solus-Miśkowicz na podium w Chorwacji

Tradycyjnie już na początku kwietnia wielu Polaków wyruszyło na dwudniowe ściganie do Chorwacji - tam w ramach imprezy Kamenjak Rocky Trails odbył się sobotni wyścig XCO (kat. C1) oraz niedzielny maraton, w którym Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wywalczyła 3. miejsce. Dobrze zaprezentowali się też pozostali Polacy.

W sobotnim wyścigu cross-country, posiadającym rangę C1, najlepiej z Polaków spisała się Monika Żur (Reprezentacja Polski), która uplasowała się na 8. pozycji. Kasia Solus-Miśkowicz z grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która powraca do ścigania po przerwie związanej z narodzinami dziecka, zajęła 10. pozycję. Wyścigu nie ukończyły natomiast Michalina Ziółkowska oraz Magdalena Sadłecka. Wyścig wygrała Tanja Zakelj, wyprzedzając Yanę Belomoyną oraz Irynę Popową.

Wśród Panów walczących w formule XCO 28. miejsce przypadło Bogdanowi Czarnocie, 30. był Michał Ficek (obaj Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a 46. Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała HEAD TEAM). Sobotnie zmagania w Premanturze padły łupem Włocha Mirko Tabacchiego.

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team bardzo dobrze zaprezentowali się podczas niedzielnego maratonu - na najniższym stopniu podium stanęła Kasia Solus-Miśkowicz, a na 4. pozycji uplasowała się Michalina Ziółkowska. Najlepsza kolejny raz okazała się Słowenka Tanja Zakelj.

W wyścigu elity mężczyzn 8. miejsce zajął Bogdan Czarnota, a 10. był Michał Ficek. Najlepszym w niedzielnym maratonie okazał się Michal Lami, jadący w barwach Reprezentacji Słowacji.