Pierwsza wygrana Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) odniosła zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu Copa Internacional MTB Araxa, rozgrywanego w Brazylii. Był to debiut byłej Mistrzyni Świata w tym sezonie.

Na 6 kilometrowej trasie czasówki Włoszczowska uzyskała czas 20.01 i pokonała Meksykankę Daniela Campuzano Chavez Peon aż o 12 sekund. Trzecia Ne mecie, Augustina Maria Apaza (Argentyna), straciła do Polki prawie 40 sekund. Do walki o zwycięstwo stanęło prawie 40 zawodniczek, głównie z Ameryki Południowej, a kolejna Europejka – Nathalie Schneitter (Szwajcaria), zajęła 6. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Amerykanka Mary McConneloug (EUA -Team KENDA – Intense).

Choć, prócz Włoszczowskiej, na starcie wyścigu kategorii SHC zabrakło zawodniczek ze ścisłej czołówki MTB, to jednak Polka nie lekceważyła rywalek – „Może nie ma tu najlepszych zawodniczek Pucharu Świata, ale kilka mocnych nazwisk zjawiło się na starcie. A każdego rywala trzeba szanować, zwłaszcza w pierwszym wyścigu sezonu” – napisała zawodniczka Kross Racing Team na swoim profilu na facebooku.

Do kolejnego etapu, wyścigu formatu XCC Short Track, trwającego 25 minut, Włoszczowska przystąpi w koszulce liderki.

1 Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 20:01.361
2 Daniela Campuzano Chavez Peon (Meksyk) 20:13.775
3 Agustina Maria Apaza (Argentyna) 20:40.974