CT: Pettina i White wygrywają 1. etap

Regina Stanger

Włoch Nicholas Pettina (Gruppo Sportivo Forestale) i Australijka Sarah White (Astute Financial Racing) wygrali pierwszy etap 21. Crocodile Trophy, wyścig XC o długości 33 kilometrów.

Pierwszy etap tegorocznego, 21. Crocodile Trophy rozgrywany był na trasie XC, pięciu rundach o długości 6,5km każda, z przewyższeniem prawie 200 metrów na każdym okrążeniu. Pierwszy z dziewięciu dniu walki był bardzo gorący i tradycyjnie, kolarzom oprócz trasy, przyszło zmagać się z australijskim upałem.

Pettina, jeden z najlepszych włoskich młodzieżowców w XC i młodzieżowy Mistrz Włoch w maratonie, wykorzystał w pełni swoje umiejętności jazdy w takich wyścigach i pewnie pokonał rywali, mimo iż nie wszystko tego dnia grało na jego korzyść. Bagaż Włocha zaginął w trakcie lotu i ten stanął do walki w bawełnianej, pamiątkowej koszulce z zestawu startowego od organizatora. Nie przeszkodziło to mu wywalczyć zwycięstwa i wypracować sobie ponad trzyminutowej przewagi nad Ursem Huberem (Team Bulls) i Brendanem Johnston (Australia). Do drugiego etapu Włoch wystartuje więc ze sporą zaliczką nad najgroźniejszymi rywalami i faworytami tegorocznego wyścigu. „To był znakomity początek wyścigu, uwielbiam ścigać się w takim terenie – idealnie pasował do moich umiejętności cross-country” – powiedział Pettina po etapie.

W wyścigu elity kobiet walczą jedynie dwie zawodniczki – w tej kategorii triumfowała lokalna zawodniczka, Sarah White (Astute Financial Racing), wyprzedzając o ponad 5 minut Niemkę, Reginę Genser (Craft - Rocky Mountain Team).