ME: Wawak Mistrzem Europy młodzieżowców

Mistrzostwa Europy w Maratonie (12.05.2013, Singen, Niemcy)

Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team) został Mistrzem Europy w Maratonie w kategorii młodzieżowców. <br />

W rozegranym w niemieckim Singen wyścigu Wawak okazał się zdecydowanie najlepszy, wyprzedzając na ponad 90-kilometrowej trasie aż o siedem minut Vetscha Enea (BSK-Graf Rollmat koba MTB Team). Trzecie miejsce zajął Christian Pfäffle (Lexware Rothaus Team), który do kolarza JBG2 Professional MTB Team stracił ponad 10 minut.

W kategorii elity triumfował Alban Lakata (Topeak Ergon Racing Team), który po raz drugi w karierze został Mistrzem Europy w Maratonie. Lakata o zaledwie 18 sekund wyprzedził Christopha Sausera (Specialized Factory Racing) i o 53 sekundy Krystiana Hynka z Reprezentacji Czech. Zawodnicy plasujący się poza podium tracili do zwycięzcy już ponad pięć minut – siódmy był Mistrz Świata Periklis Ilias (Full Dynamix), natomiast najlepszy z Polaków, Adrian Brzozka (JBG-2 Professional MTB Team), przyjechał na metę ponad osiem minut za zwycięzcą na 9. pozycji. 21. był Bartosz Banach (Sante-BSA Tour) a w pierwszej trzydziestce znalazł się jeszcze Aleksander Dorożała (MBike Factory team).

Wśród kobiet triumfowała Esther Süss (RC Gränichen/ Wheeler iXS Pro Team), wyprzedzając Sally Bigham (Topeak Ergon Racing Team) i Sabine Spitz (Sabine-Spitz Haibike Pro Team), a 9. miejsce zajęła Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team). 20. była Magdalena Sadłecka (Sante-BSA Tour).