BM: Wygrana Galińskiego

Bike Maraton #4 (26.05.2012, Kluszkowce)

Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team) wygrał rozegraną w Kluszkowcach czwartą edycję Bike Maraton. Na dystansie Giga najbardziej doświadczony polski kolarz pokonał Bogdana Czarnotę (Kross Racing Team).

Czwarta edycja Bike Maratonu rozegrana została w ramach Joy Ride Fest. Na starcie przy stacji narciarskiej w Kluszkowcach stanęło ponad 500 zawodników, w tym kilku z czołówki polskiego MTB - m.in Marek Galiński (JBG2 Professional MTB Team), kolarze Kross Racing Team - Bogdan Czarnota i Mateusz Zoń, kolarze Dobre Sklepy Rowerowe - Author, Tomasz Jajonek, Paweł Wiendlocha i Bartosz Janowski, a także Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team) i Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyklo Korona Kielce). To właśnie oni nadawali ton rywalizacji na dwóch najważniejszych dystansach.

Na mecie najdłuższego dystansu Giga, liczącego niespełna 70 kilometrów i ponad 2500 metrów przewyższenia, triumfował właśnie Galiński, który na mecie wyprzedził Czarnotę, zwycięzcę dwóch z trzech wcześniejszych edycji Bike Maratonu. Początkowo ta dwójka jechała razem, ale na mecie ostatecznie Galiński okazał się o prawie minutę lepszy od rywala. Trzecie miejsce, już ze stratą ponad 8 minut, zajął Janowski.

Kross Racing Team triumfował, z kolei, na dystansie Mega. Mateusz Zoń okazał się najszybszy na dystansie 50 kilometrów, na mecie meldując się z czasem 2.33.19 i o prawie dwie minuty wyprzedził Mariusza Marszałka (BSA Pro Tour). Na najniższym stopniu podium po także stanął kolarz Dobre Sklepy Rowerowe - Author, Paweł Wiendlocha. Bardzo wysokie lokaty Open na dystansie Mega zajęły dwie czołowe zawodniczki wyścigu kobiet. Zwyciężczyni, Katarzyna Solus-Miśkowicz, była 11., natomiast Paula Gorycka zajęła 15 miejsce, obie meldując się na mecie z czasem dużo poniżej trzech godzin. Na trzecim miejscu wśród kobiet uplasowała się Aleksandra Dubiel (BSA Pro Tour).

Na dystansie Medano (Mini) triumfowali Adrian Siarka (GKS Raba Wyżna-Podsarnie) i Stefania Staszel (Nowy Targ).