Galiński i Brzózka na podium w Rumunii

Kolarze JBG2 Professional MTB Team, Marek Galiński i Adrian Brzózka, zajęli miejsca na podium wyścigu Maros Bike XCO Cup w Rumunii.

Na starcie wyścigu 1. kategorii UCI w Cluj-Napoca stanęli głównie kolarze z Rumunii, ale także europejscy kolarze, którzy stawali już na podium wyścigów UCI - Benjamin Sonntag (Niemcy) czy Michal Lami (Słowacja). W wyścigu wzięli udział także kolarze JBG2 Professional MTB Team - Adrian Brzózka, Marek Galiński i Bartłomiej Wawak.

Galiński od początku nadawał ton rywalizacji na trudnej, interwałowej trasie, ze sztywnymi podjazdami i krótkimi zjazdami. Doświadczony kolarz JBG2 Professional MTB Team już po starcie oderwał się od reszty stawki wraz z Węgrem Andrasem Parti. Już po pierwszej rundzie mieli ponad pół minuty przewagi nad jadącym na trzeciej pozycji Adrianem Brzózką. Kolejne okrążenie Galiński jechał razem z rywalem, ale już na trzecim miał defekt tylnego koła, co kosztowało go utratę kontaktu z Partim i kilkadziesiąt sekund.

Mimo pogoni przez kolejne rundy Galiński nie zdołał odrobić strat. Na mecie zameldował się na drugiej pozycji, ponad dwie minuty za zwycięzcą, Partim. Kolejną minutę za Galińskim finiszował Adrian Brzózka, który uzupełnił podium. 8. miejsce w rywalizacji elity zajął młodzieżowiec, Bartłomiej Wawak.

Kolarze JBG2 Professional MTB Team wywalczyli łącznie 88 punktów do rankingu UCI.