Ostre ściganie w Bielawie

Skandia Maraton Lang Team #3 Bielawa 17.05.2009 r.

Trzecią edycję Skandia Maraton Lang Team wygrał Andrzej Kaiser i nie przeszkodził mu w tym przejechany dzień wcześniej maraton w Międzygórzu.<br />

Tegoroczna impreza w Bielawie na szczęście zupełnie nie przypominała tej z ubiegłego roku. Pogoda dopisała, było wręcz gorąco, a kolarze mogli jedynie narzekać na wysoką temperaturę.
Wyścig każdego dystansu poprzedzała runda honorowa poprowadzona przez centrum Bielawy, a dopiero po niej następował start ostry. Niestety już wtedy doszło do kilku niemiłych kraks na asfalcie. Runda honorowa już kiedyś została nazwana „horrorową” i pasuje do niej to określenie. Dalsza część trasy już bardziej spokojna, bo Góry Sowie są znakomitym miejscem na maraton MTB.

Zawodnicy mogli wybrać pomiędzy najkrótszym dystansem rodzinnym 10 km, Mini 33 km, Medio 55 km i Grand Fondo 83 km.

Jak zwykle dystans Grand Fondo należał do Andrzeja Kaisera, a pokonanie 83 km zajęło mu zaledwie 3 godziny i 15 min. Drugim zawodnikiem na mecie był Rosjanin Anton Gogolev, a zaraz po nim na trzecim miejscu zameldował się Tomasz Sikora. Z najdłuższym maratonem zmierzyła się tylko jedna kobieta! Magdalena Balana, która dzień wcześniej ścigała się w Bielawie na trasie XC, zostawiła sobie sporo sił na niedzielny maraton i przyjechała na metę mając tylko 35 minut straty do Andrzeja Kaisera!

Średni maraton na dystansie 55 km wygrał kolejny Rosjanin Maxim Gogolew, drugi był Michał Putz a trzeci Krzysztof Maciejewski. Wśród kobiet na dystansie Medio tryumfowała Sylwia Kapusta z Corratec Team. To kolejna zawodniczka, która ścigała się dzień po dniu i wcale jej to nie przeszkodziło aby wygrać. Jako druga metę przejechała Elena Gogoleva, a trzecia była Anna Sadowska, która z kolei w sobotę wygrała średni maraton w Międzygórzu.

Na pozostałych dystansach zwycięstwa odnieśli: Piotr Sułek (Aminostar) i Natalia Frączek (Boplight Team Świdnica) na 33 km (Mini) oraz Krystian Chramęga (Gimnazjum nr 1 w Bielawie) i Rosjanka Jewgienia Niekrasowa - na 10 km. Rywalizację rodzin wygrali Wojciech i Karol Kupczak. Kolejny weekend z Lang Teamem za dwa tygodnie w Nałęczowie 30-31.05 2009.