Maraton zimową porą

Gdzie startować w zimie?

Zbliżają się zimowe maratony MTB, które na dobre wpisały się w terminarz startowy wielu kolarzy - zapaleńców. W Polsce mają już swoją historię (pierwszy odbył się 4 lata temu).<br />

Organizowane są dla twardzieli, którym niska temperatura nie przeszkadza, albo są na tyle stęsknieni za rowerem po przerwie, że nawet mróz ich nie powstrzyma. Już w najbliższą niedzielę w Makowie Mazowieckim odbędzie się pierwszy z nich.

Na termometrze kreska na niebieskim, na drogach lód, w parkach i w lesie leży całkiem spora warstwa śniegu, mimo to zawody zimą mają swoich wiernych fanów. Dla tych, co już raz spróbowali swoich sił zimą, jest to tylko frajda. Maraton zimą można potraktować jako wyzwanie, sprawdzenie siebie czy da się wytrzymać w ekstremalnych warunkach. To również dobry trening dla poprawy techniki na lodzie czy w śniegu. Frekwencja na tego typu zawodach nigdy nie była zła. Z tego wynika, że zima kolarzom nie przeszkadza. A oto co proponują nam organizatorzy?


IV Zimowy Maraton MTB „Chwała Poległym”…

…w Makowie Mazowickim odbędzie się już po raz czwarty. Co roku organizowany jest z okazji rocznicy wyzwolenia miasta spod ofensywy niemieckiej. Ciekawy sposób na obchodzenie 64 rocznicy  Każdy powód do aktywności fizycznej jest dobry. Do niedzieli nie zostało już zbyt dużo czasu, ale spontaniczny wyjazd może mieć urok. Na liście startowej jest już ponad setka zawodników z całej Polski.

Najważniejsze informacje:
Miejsce: Maków Mazowiecki
Termin: 18 stycznia niedziela, godz. 11:25
Dystans: 8 km hobby/VIP, 40 km mega (2 rundy)
Organizator: Makowski Klub Kolarski Olsh Team

Pozostałe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na https://www.zimowymaraton.olsh.pl/Strona_glowna.html


Zimowy Praski MTB Maraton

To propozycja naszych południowych sąsiadów na 7 lutego 2009. Niestety nie wszystkim będzie tam blisko. Z Krakowa do Pragi jest 550 km, z Warszawy, dalej bo 600 km, a z Wrocławia tylko 275 km. W każdym razie, wyjazd na maraton do Pragi można wydłużyć i połączyć ze zwiedzaniem miasta.

Najważniejsze informacje o maratonie:
Miejsce: Praga Dejvice, Czechy
Termin: 7 luty, sobota, godz.10:30
Dystans: 38 km (25 km w przypadku złych warunków atmosferycznych)

Więcej szczegółowych informacji jest tu: https://www.mohila.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=286


Zimowy Maraton Mazovia MTB Marathon…

… w oddalonych o 50 km od Warszawy Mrozach zaplanowany jest na 15 lutego. Jakie atrakcje mogą Was spotkać? Oczywiście mróz, śnieg i lód, a może i nawet piękne zimowe słońce.

Najważniejsze informacje:
Miejsce: Mrozy
Termin: 15 luty, niedziela, godz.11:00
Dystans: Giga: 51 km, Mega: 28 km, Hobby: 7 km

Po więcej informacji odsyłamy na www.mazoviamtb.pl

Podobne artykuły