Titus w Świeradowie-Zdroju

Pierwsza w tym sezonie odsłona Titus Polska 8/24h na okrągło w Świeradowie-Zdroju już za nami

<p>W sobotę 31 maja 2008r. w Świeradowie-Zdroju zainaugurowaliśmy cykl naszych zawodów TITUS POLSKA 8/24h na okrągło.</p>

W sobotę 31 maja 2008r. w Świeradowie-Zdroju zainaugurowaliśmy cykl naszych zawodów „TITUS POLSKA 8/24h na okrągło”.

Na starcie 8-mio godzinnych wyścigów stanęło tym razem 26 śmiałków w kilku kategoriach: Solo Man, Solo Woman, Duo Men, Duo Mix i Team.

Zawodnikom przyszło zmierzyć się w pięknej scenerii Gór Izerskich nie tylko ze sobą, ale też z bardzo wymagającą trasą wyznaczoną przez Michała ”Malaucha” Jurewicza. Ściganie się w kółko po pętli o długości ok. 10 km przez 8 godzin mogłoby wydawać się nudne ... ale nie dla uczestników naszych zawodów!

Pogoda w ubiegły weekend w całej Polsce była piękna. Świeciło mocne słońce i było bardzo gorąco. Ale nasze zawody nie mogą obyć się bez burzy i deszczu… Tak też było tym razem w Świeradowie. Deszcz przyniósł ulgę zawodnikom zmagającym się z trasą. Sprawił też jednak, że zjazdy stały się jeszcze bardziej niebezpieczne niż były na początku, a umiejętności i odwaga zawodników zostały wystawione na ciężką próbę. Na szczęście prawie wszyscy zawodnicy wyszli z niej obronną ręką i ukończyli zawody z wynikiem na miarę swoich możliwości.

Kategorię Solo Man wygrał Marcin Baszak z klubu INTERSPORT AZS przed Krzysztofem Koconiem z UKS NOWOGRODZIEC i Dawidem Brannym z WOLNEJ KOMPANII. W kategorii Solo Woman zwyciężyła Anna Gajewska przed Justyną Żygadło z BOGATYŃSKIEGO KLUBU SPORTÓW ROWEROWYCH. Kategorię Duo Mix zwycięsko ukończył team CYKLOSPORT-INTERSPORT w składzie Ewa Duszyńska i Tomasz Duszyński. Zacięta rywalizacja w kategorii Duo Men zakończyła się zwycięstwem teamu MEDICARE śWIERZAKI w składzie Adam Buczek i Piotr Buczek, drugie miejsce zajęli Michał Jurewicz i Tomasz Gajewski z taemu CZERNIAWA-MIRSK, a na trzecim miejscu uplasowali się chłopaki ze Śląska Mariusz Sałamaga i Maciek Cieślar z teamu ŁOD TWARDEGO ZICIA BOLI MIE ZIC (sic!). W kategorii Team zwyciężył zespół DEALERZY DRESÓW GLIWICE TEAM w składzie: Łukasz Mazij, Łukasz Wiśniewski i Paweł Relidziński przed teamem BOGATYŃSKI KLUB SPORTÓW ROWEROWYCH jadący w składzie: Adam Szantyka, Piotr Krochmal, Wojciech Pływacz. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się na terenie Domu Wczasowego IZERY w Orłowicach k. Świeradowa, które swą obecnością zaszczyciła Sekretarz Urzędu Miasta Świeradów-Zdrój Pani Sylwia Błaszczyk, a także Prezes Stowarzyszenia ZAKWISIE Pan Andrzej Woźniak. Po części oficjalnej zawodnicy, osoby towarzyszące oraz goście spędzili miło czas przy wspólnym ognisku.

Na drugi dzień Ci z uczestników, którzy mieli jeszcze siły wybrali się na wycieczkę rowerową podziwiając piękno Gór Izerskich zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów Urzędowi Miasta Świeradów-Zdrój, Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE, Michałowi Jurewiczowi oraz Właścicielom Ośrodka Wczasowego IZERY w Orłowicach. Zawody w Świeradowie-Zdroju zaliczone były również do klasyfikacji generalnej KARKONOSZE TOUR MTB.

Na kolejne zawody w ramach naszego cyklu „TITUS POLSKA 8/24h na okrągło” zapraszamy już 21. czerwca br. do Sopotu!

Zdjęcia autorstwa Zenona i Michała Jurewicz.