MTB Mazovia Marathon w Otwocku

MTB Mazovia Marathon#1 (14.04.2008, Otwock). DHL-Author na topie.

Pierwszy maraton w sezonie wiosenno letnim rozegrano, podobnie jak w latach ubiegłych w Otwocku. Na starcie stanęło 1200 żądnych rywalizacji rowerzystów.

Pierwszy maraton w sezonie wiosenno – letnim rozegrano, podobnie jak w latach ubiegłych w Otwocku. Na starcie stanęło 1200 żądnych rywalizacji rowerzystów.Z braku innych alternatyw, „Mazovię” jako miejsce testu przed ważniejszymi imprezami wybrała grupa DHL – Author.

Andrzej Kaiser, Paweł Wiendlocha i Bartosz Janowski zdominowali rywalizację zajmując trzy pierwsze miejsca na dystansie Giga. Taki rezultat nie pozostawia złudzeń, kto będzie faworytem tegorocznej klasyfikacji drużynowej MTB Marathon i Skandia Maraton. Za nimi uplasowali się zawodnicy uznanych, maratonowych klubów: Radosław Rękawek (Kross Racing Team), Mirosław Bieniasz (Kelly’s) i Michał Ciesielski (Joe Cox). Wśród pań najszybciej otwocką trasę pokonała specjalistka AR, Agnieszka Zych (Legion Bike Team Sopharma).

Na dystansie Mega triumfował Robert Pietrzak (UKS Wygoda Białystok) przed Kamilem Mazurkiem (Xerox) i Jarosławem Kleczajem (Wajsport Team). Najlepszą z pań była Joanna Bestry (Legion Bike Team Sopharma) a wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kobiecej zajęły juniorki.