Sukcesy drużyny Romet Factory Team w 2020

Drużyna kolarska Romet Factory Team podsumowuje sezon 2020.

Drużyna kolarska Rometa to jeden z największych teamów w Polsce - liczy około 100 zawodników. Wraz z końcem sezonu RFT podsumowała swoje starty, o czym opowiedział nam jej lider i manager - Wojtek Bączek.

Romet Factory Team to amatorska drużyna kolarska, która wyróżnia się na krajowej scenie bardzo licznym składem i doskonałą atmosferą. Kolarze Rometa trzymają się razem i zawsze można spotkać ich uśmiechniętych - czuć w nich team spirit, który jest napędzany przez osobowość jej kapitana Wojciecha Bączka. Liczny skład pozwala im na starty zarówno w wyścigach MTB, jak i szosowych oraz w wielu różnych cyklach jednocześnie. Nierzadko więc wspomniana setka zawodników rozjeżdża się po całej Polsce i w jeden weekend spotkacie ich na trasach dosłownie całego kraju. 

Wiadomym jest, że w tak szerokim składzie poziom jest różny - jedni są tymi, którzy zajmują czołowe pozycji, rola innych to testowanie nowych modeli Rometa, a jeszcze inni mocno trenują i uczą się kolarskiego fachu od liderów. To właśnie chyba sekret ich dobrej atmsfery - każdy jest sobą i robi swoje, a skupia ich pasja do kolarstwa, no i Romet. 

 

 
 

 

Krótki sezon 

Za sprawą epidemii spowodowanej koronawirusem Covid-19 sezon 2020 był niezwykle krótki dla Romet Factory Team i trwał zaledwie nieco ponad 100 dni. Wojtek Bączek jest jednak zadowolony tego, co udało się osiągnąć:

Mimo napiętego kalendarza był to dla nas niezwykle udany i chyba najlepszy w historii sezon. Udało się stworzyć kompletny team, który walczył na każdym z wyścigów o czołowe lokaty w klasyfikacjach drużynowych, a i indywidualne wyniki były na wysokim poziomie.

Wyniki to potwierdzają. Romet rozstrzygnął na swoja korzysć klasyfikację Młodzieżową oraz Sportową w Bike Maratonie i zajął 2 miejsce Open oraz Drugie w Muszkieterach. Na ten sukces pracowało 58 zawodników i zawodniczek, którzy łącznie zaliczyli 226 osobostartów w tym cyklu. Indywidualnie zawodnicy wygrywali tam aż 15 razy. 

Kolarze Romet Factory Team startowali również w cyklu Bike Atelier MTB Maraton - tam w klasyfikacji generalnej całego cyklu zdobyli 3 miejsce drużynowo w kategorii Open. Z kolei na północy kraju w cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton na dystansie SPEED najlepszy w klasyfikacji Open okazał się Sławomir Pituch, który 5 raz dojeżdżał na podium, a dwa razy wygrał Open. 

 

 

Z kolei szosowa frakcja drużyny Rometa startowała w najbardziej prestiżowym obecnie polskim cyklu wyścigów szosowych dla amatorów - VIA Dolny Śląsk. 24 zawodników zaliczyło tam 103 osobostarty, a najlepiej poradził sobie Ryszard Grygonis, który wygrał klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej na dystansie PRO. 

Mocniej niż w poprzednich sezonach postawiliśmy na młodych zawodników i wiążemy z nimi spore nadzieje na przyszłość zarówno w imprezach MTB jak i Szosowych. Doświadczeni zawodnicy utrzymują wysoką dyspozycję i wysokimi lokatami zapewniają właśnie tak świetne wyniki drużynowe. Przy okazji przekazują swoją wiedzę młodszym kolegom i to na pewno zaowocuje w przyszłości.

podsumowuje Wojtek Bączek, kapitan drużyny. 

Plany na sezon 2021 są ambitne, jako redakcja trzymamy więc kciuki, aby przygotowania kolarzy (nie tylko RFT) przebiegały bez zakłóceń oraz żeby pandemia znowu nie pokrzyżowała wiosennego rozpoczęcia sezonu. 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły