MP w maratonie: 7R CST MTB Gdynia Maraton

Poznaj szczegóły dotyczące wyścigu 7R CST MTB Gdynia Maraton, które odbędą się 20 września i będą jednocześnie Mistrzostwami Polski w maratonie MTB.

Walka o tytuły Mistrzów Polski w maratonie MTB ponownie odbędzie się w Gdyni. Interwałowa, ciężka kondycyjnie i selektywna trasa przywita krajową czołówkę kolarzy MTB 20 września, a przy okazji odbędą się też wyścigi dla amatorów.

Gdyński maraton MTB to impreza z bogatymi tradycjami, bowiem odbywa się nieprzerwanie od 2005 roku. Tegoroczna edycja będzie już piętnastą odsłoną wyścigu, a jednocześnie po raz drugi z rzędu 7R CST MTB Gdynia Maraton będzie gospodarzem krajowego czempionatu XCM. W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów, U23, Elity, Masters i Cyklosport na dystansie 90 km - oczywiście w kategorii kobiet oraz mężczyzn. Wzorem ubiegłego roku, podczas wyścigu o tytuły mistrzowskie powalczą również amatorzy, którzy będą mogli sprawdzić się w formule Mistrzostw Polski w specjalnie przygotowanej dla nich kategorii na dystansach 90 i 45 km. 

Nowa Trasa

 
 

 

Trasa 7R CST MTB Gdynia Maraton tradycyjnie poprowadzi uczestników urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie dajcie się jednak zwieść lokalizacji - ,,nadmorska” runda jest mocnym wyzwaniem. W ubiegłorocznych MP gdyńska trasa dała się poznać jako bardzo ciężka pod względem kondycyjnym, szczególnie za sprawą interwałowych podjazdów następujących po sobie w bardzo krótkich odstępach. W 2020 rywalizacja odbędzie się na nowej, jeszcze ciekawszej rundzie, tym razem 45-kilometrowej. Do ubiegłorocznej 30-kilometrowej pętli dodano bowiem nowy fragment, który jest ciekawy widokowo i zawiera też dwa ciężkie technicznie zjazdy. 

Mistrzostwa Polski dla każdego!

 

 

Podczas wyścigu o koszulkę z orzełkiem trzeba będzie dwukrotnie pokonać wspomnianą rundę (czyli pokonać w sumie 90 km), ale organizatorzy szykują też krótsze dystanse dla mniej wytrenowanych amatorów kolarstwa górskiego - 45 km oraz Gdynia Fun o długości 30 km. Na najkrótszym dystansie będzie też osobna kategoria open dla graveli. Z racji epidemii impreza będzie miała nieco okrojoną otoczkę - brak m.in. wyścigów dla dzieci oraz zachowanie pełnego reżimu sanitarnego, ale jeśli chcecie powalczyć na trasie MP XCM to zwyczajnie musicie tam być! 

Miejsce: Gdynia

Data: 20.09.2020

Więcej szczegółów na stronie organizatora: www.mtbgdyniamaraton.pl

Podobne artykuły