Pump It Tour - rywalizacja na pumptrackach!

Zapowiedź serii zawodów Pump It Tour, czyli rywalizacji na pumptrackach - w tym o tytuł Mistrza Polski

Od kiedy świat poznał pierwszy tor pumptrack, w głowach zespołu Fundacji Kult i firmy PUMP IT zaczęła kiełkować myśl pchnięta ideą i wartościami, którymi się kierują od momentu jazdy na rowerkach z dodatkowymi kółkami - dobra zabawa i aktywny wpływ na sportowy rozwój.

Tory pumptrack stają się coraz bardziej rozpoznawalnymi konstrukcjami, wciąż zyskując na popularności i przyciągając coraz to nowszych użytkowników. Dla wielu osób są idealnym miejscem, aby zacząć swoją przygodę z rowerowym sportem. Trudność poruszania się po nich uwarunkowana jest prędkością, z którą się poruszamy. Mniej doświadczeni użytkownicy jadąc wolniej, będą mogli wytrenować zmysł równowagi i kontroli nad rowerem na nierównym terenie. Bardziej doświadczone osoby, jadąc z większą prędkością, mogą już nazywać jazdę po torze prawdziwym treningiem. Kilka okrążeń, zachowując poprawną technikę “pompowania”, daje popalić. Kondycja, wytrzymałość, wydolność. To jedne z benefitów, które dostaniemy jeżdżąc po pumptrackach.

Współpraca Fundacji Kult i producenta modułowych torów pumptrack - firmy Pump It, pozwoliła na opracowanie serii wydarzeń, których celem było przybliżenie korzyści jakie płyną z uprawiania tej dyscypliny sportowej. Wydarzenia “Kocham Rower” organizowane są wśród wielu miast na terenie całej Polski. Od 2015 roku Fundacja Kult zorganizowała ponad 100 wydarzeń, promując jazdę na pumptracku.

 

 

 

 

Przed nami Pump It Tour

Kolaboracja Fundacji Kult, firmy Pump It oraz Polskiego Związku Kolarskiego umożliwiła przeprowadzenie zawodów rangi Mistrzostw Polski. Pomimo wirusowego zamieszania, wszystko wróciło na prawidłowy tor. Dzięki temu każdy Polak ma możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas jednej z trzech edycji Pucharu i Mistrzostw Polski Pumptrack.

Codziennie napływają nowe zgłoszenia, zwiększając poziom rywalizujących rowerzystów. Tytuł Mistrza Polski Pumptrack jeszcze nigdy nie był na wyciągnięcie ręki. Dla niektórych sam tytuł jest motywacją. Dla innych to okazja do poznania nowych ludzi, których łączy ta sama pasja. Wspólna jazda, emocje sportowej rywalizacji, dobra zabawa. Tym kierują się startujący zawodnicy w tegorocznej edycji PUMP IT TOUR - Puchar i Mistrzostwa Polski Pumptrack.

2 sierpnia, mała miejscowość o nazwie Rzyki, położona w województwie małopolskim, przyjmie świetne grono zawodników, startujących na torze pumptrack należącym do resortu wypoczynkowego Czarny Groń. To właśnie tam znajduje się infrastruktura o długości ponad 400 metrów, na której odbędzie się wyjątkowa edycja z całej serii - Mistrzostwa Polski Pumptrack.

13 września, zostając w województwie małopolskim, przenosimy się do Kasiny Wielkiej, gdzie zawodnicy mogą kontynuować udział w całym cyklu i otrzymać dodatkowe benefity za osiągnięcia podczas całej imprezy. Na rowerzystów będzie czekał w tej edycji - Puchar Polski Pumptrack.

Gdy emocje już opadną, a mięśnie odpoczną, w październiku odbędzie się finałowa edycja tegorocznego cyklu. Miastem, które zakończy PUMP IT TOUR, będzie piękny Wrocław. To właśnie tam dojdzie do ostatniego starcia zawodników. Dokładna data finałowych wyścigów zostanie ujawniona po pierwszej edycji wydarzenia.

Organizatorzy chcieli umożliwić udział w zawodach jak największej liczbie osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania, tworząc odpowiednie kategorie. Spośród kategorii znajdzie się podział na kobiety i mężczyzn, osoby z licencją PZKol jak i bez licencji. Dzięki temu każdy będzie mógł spróbować swoich sił i być może dzięki tej szansie zostanie któregoś dnia Mistrzem Polski.

 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły