Znamy kalendarz Mazovia MTB Zimą 2020

Późna jesień to czas, kiedy zawodnicy MTB zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Już wkrótce, gdy zima zacznie dawać nam się we znaki, większość z nas „skazana” będzie na trenażery. Monotonię zimowej rutyny warto urozmaicić wyścigami w terenie. Do startu w kolejnej edycji swojego zimowego cyklu zaprasza Cezary Zamana.

Zimowa Mazovia jest raptem o rok "młodsza" od letniego cyklu Mazovia MTB Marathon. Pierwszy wyścig w mroźną porę roku Cezary Zamana zorganizował w styczniu 2006 roku w Makowie Mazowieckim, by rok później powtórzyć go w tym samym miejscu. W 2008 roku pojedynczy Maraton Zimowy odbył się nieopodal, w miejscowości Mrozy, dokąd w kolejnym sezonie zimowa Mazovia wróciła już jako cykl.

Na nadchodzącą edycję cyklu złożą się trzy etapy: wyścig otwierający odbędzie się 26 stycznia w podwarszawskiej Jabłonnie, miesiąc później, 23 lutego kolarze staną na starcie w Mrozach, a na finał, już tradycyjnie, organizatorzy zapraszają do Karczewa 8 marca.

Start zimą niesie ze sobą kilka korzyści. Wystawiając się na niższe temperatury, hartujemy swój organizm i podnosimy odporność. Sprawdzamy swoją aktualną dyspozycję, mogąc porównać się z pozostałymi zawodnikami i w terenie weryfikujemy dotychczasowe postępy w przygotowaniach do nowego sezonu. A do tego urozmaicamy treningi i wychodzimy na zewnątrz. Pamiętajmy, że każdy zimowy start będzie lepszy od treningu na trenażerze. Nie tylko dlatego, że jest bardziej urozmaicony czy emocjonujący. Ale również ze względu na wentylację, która nawet mimo niskiej temperatury jest korzystna dla naszego zdrowia. Zawodowi kolarze MTB z takich krajów jak Hiszpania czy Włochy wiele by dali, aby móc pojeździć rowerem po śniegu i w ten sposób przygotować się do startu w sezonie. My taką możliwość mamy, korzystajmy więc z niej.

- zachęca Cezary Zamana, szef Mazovii.

 
 

Kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji maratonów zimowych pozwala ekipie Zamana Group na w pełni profesjonalne przygotowanie imprezy, która rządzi się nieco innymi prawami niż wyścigi letnie. W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzymuje nie tylko numery startowe, chip do pomiaru czasu i dostęp do bufetów na trasie wyścigu, ale również rozgrzewający posiłek (grochówka lub żurek), serwowany w stołówce w ogrzewanym budynku, dostęp do przebieralni, pryszniców i toalet, a także możliwość umycia roweru po zakończeniu wyścigu.

Sam wyścig to jak co roku trzy dystanse do wyboru: mierzący około 35-45 kilometrów ½ Pro, o połowę krótszy Fit i kilkukilometrowy Hobby, przeznaczony dla młodzieży i dzieci. Trasy są starannie wybierane przez samego Zamanę, który dużą uwagę przykłada do ich przejezdności. W przypadku nagłej zmiany pogody, np. intensywnych opadów śniegu lub roztopów, dyrektor wyścigu osobiście sprawdza wszystkie ścieżki w dniach poprzedzających zawody, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo.

Koszt udziału w jednym wyścigu jest różny, zależnie od terminu wniesienia opłaty. Jeśli dokonujemy wpłaty z wyprzedzeniem, start na dystansach Fit i ½ Pro będzie nas kosztował 70 zł. W dniu startu – 80 zł. Organizator przewidział też ulgi dla juniorów (do 18 roku życia) i seniorów (po 65 roku życia) – zawodnicy w tym wieku zapłacą za start 50 zł, niezależnie od terminu opłaty. Za start na dystansie Hobby zapłacimy 30 zł (opiekun osoby niepełnoletniej płaci za swój udział 10 zł).

 
 

Dla osób zdecydowanych na start we wszystkich trzech wyścigach interesującą ofertą może być zakup pakietu startowego. Do wyboru mamy tutaj, dla dystansów 1/2 Pro i Fit: pakiet Max Zima za 200 zł oraz pakiety Max Junior i Max Senior za 150 zł, a także pakiet Max-Hobby za 100 zł. Posiadacze pakietów uprawnieni będą do startu w całym cyklu bez konieczności stawiennictwa w Biurze Zawodów, dodatkowo otrzymają też, oprócz standardowego pakietu startowego, atrakcyjne upominki.

Jeszcze inną możliwością jest zakup Złotej Karty. To pakiet startowy na wszystkie imprezy Zamana Group: począwszy od Mazovia MTB Zimą, poprzez letni cykl Mazovia MTB Marathon, wyścigi etapowe: Gwiazdę Północy i Gwiazdę Południa, Maraton 24-godzinny i szosowy cykl Road Tour.

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów dostępne są na stronie zima.zamanagroup.pl.

 

Kalendarz Mazovia MTB Zimą 2020

  • 26 stycznia - Jabłonna
  • 23 lutego - Mrozy
  • 8 marca - Karczew

 

 

Oficjalny plakat

Podobne artykuły