Cyklokarpaty: Wawer najlepszy w Ptaszkowej!

Cyklokarpaty / Wiktor Bubniak

Podczas ósmej edycji maratonu Cyklokarpaty, kolarzom dopisała pogoda, a na wymagającej trasie zmierzyło się kilkuset zawodników na trzech głównych dystansach. W królewskiej rywalizacji najlepszy okazał się Adrian Wawer z Baran Cycling Team.

Dystans Giga liczył 56 kilometrów, ale do podjechania było grubo ponad 2400 metrów przewyższenia. Na metę pierwszy po ponad 3 godzinach rywalizacji wpadł wspomniany wcześniej Wawer, a drugie miejsce zajął Albert Głowa z JMP.race, który stracił niespełna 10 sekund. Podium uzupełnił stały bywalec każdej edycji - Tomasz Leśniak z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Dystans średni padł łupem Łukasza Sanockiego (Harda Horda) i Magdaleny Golonki (KSPO Dentinea 1A). Na dystansie Mini zwyciężył Tomasz Niedźwiecki (Reanimacja Rowerowa Team), a wśród kobiet najlepsza była Dominika Żurek (Klub Kolarski Jeżowe MTB).

 

Maja Latawiec (KS Luboń Skomielna Biała), 3 miejsce na dystansie Mega w wśród kobiet:

W niedzielę przyjechałam do Ptaszkowej na 8. edycję maratonu Cyklokarpaty. Aby przygotować się do Mistrzostw Polski w Maratonie, postanowiłam wystartować na dystansie Mega. Był to mój pierwszy raz i za sprawą dużych przewyższeń na trasie dał mi się mocno we znaki. W końcówce zabrakło mi sił i złapała mnie okropna ,,bomba” przez co straciłam moją drugą pozycję w Open. Mimo że na metę przyjechałam wykończona, to jednak byłam bardzo zadowolona. Bardzo dobrze bawiłam się na trasie i spotkałam wiele życzliwych osób, które pomagały mi i dopingowały mnie, motywując żeby dać z siebie jeszcze więcej. Długie podjazdy to coś co lubię najbardziej, a ponieważ na codzień ścigam się w wyścigach MTB nie miałam problemów z technicznymi zjazdami. Organizacja wyścigu była na dobrym poziomie i jeśli tylko znajdę czas na pewno będę chciała wystartować w kolejnej edycji!

 

 

Strona organizatora: www.cyklokarpaty.pl

 

Podobne artykuły