Włoszczowska i Wawak Mistrzami Polski XC

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) i Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wywalczyli tytuły Mistrzów Polski XC w kategorii Elity.

W rozgrywanych, już po raz drugi z rzędu w Mrągowie, Mistrzostwach Polski Cross Country w najważniejszej kategorii Elity tytuły obronili zwycięzcy sprzed roku. Włoszczowska, która do ścigania wraca po długiej przerwie, za plecami zostawiła Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Paulę Gorycką (Strüby-Bixs Team), i sięgnęła po swój trzynasty w karierze tytuł Mistrzyni Polski XC. Najlepsza wśród zawodniczek do lat 23 była piąta na mecie Gabriela Wojtyła (UKS Sokół).

Wśród mężczyzn po raz drugi z rzędu triumfował Wawak, który w Mrągowie był najszybszy również przed rokiem. Kolarz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team o pół minuty wyprzedził Marka Konwę (UKS Krupiński Suszec) i o ponad minutę Krzysztofa Łukasika (JBG-2 Cryospace), natomiast Filip Helta (SGR Specialized), który był czwarty na mecie, wywalczył tytuł wśród orlików.

Wyniki

comments powered by Disqus

Podobne artykuły