JBG-2 dominuje w Ustroniu podczas Bike Atelier MTB!

Bike Atelier MTB Maraton

W niedzielę odbył się trzeci w tym sezonie maraton z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Tym razem rywalizowano na górzystej trasie w Ustroniu, gdzie na królewskim dystansie najlepiej poradziła sobie ekipa JBG-2 Cryospace, która zajęła pierwsze sześć miejsc!

Wyścig na dystansie Pro padł łupem Adriana Brzózki, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Wojciecha Halejaka oraz Mariusza Michałka. Kolejne 3 miejsca zajęli również kolarze JBG-2 czyli Mariusz Kozak, Piotr Brzózka i  Mateusz Nieboras. Wśród kobiet triumfowała Anna Sadowska z Bike Atelier Team.

Michał Kucewicz (CST 7r MTB Team), 8. miejsce na dystansie Pro:

Maratony w Ustroniu nigdy nie należały do łatwych. W przypadku tej edycji wiedziałem, że na trasie czekają strome podjazdy i niezła suma przewyższeń na 50 km. Dodatkowo pogoda spłatała niezłego psikusa i w trakcie maratonu zaskoczyła nas ulewa z burzą, co dodało trochę błotka. Już od pierwszego podjazdu czerwony pociąg JBG2 Cryospace nadawał tempo wyścigu. W połowie podjazdu licznik zaświecił mi się na czerwonym polu, bo po 400 m w górę za JBG2 zorientowałem się, że do pokonania jest 2000 m. Odpuściłem, a w międzyczasie dojechała do mnie kilkuosobowa grupka i była chwila żeby złapać oddech. Po kolejnym stromym podjeździe udało się złapać rytm i zacząłem dalej jechać swoje. Przed metą dodatkowo szybki prysznic z góry z małym gradobiciem. Trasa bardzo ciężka i to nie tylko moja opinia, ale w górach tak musi być. Jedna konkluzja nasuwa się po tym maratonie - trzeba zrzucić nieco kilogramów.

 

Z kolei na dystansie Hobby zwyciężyli: Sandra Adamczyk (Orion Art-Stal Team) i Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko).

 

Strona organizatora: www.bikeateliermaraton.pl

 

 

Podobne artykuły