Wiosenne Garmin MTB Series dla Zabrockiej i Bogdziewicza!

Garmin MTB Series

Niedzielny finał w Sopocie zakończył tegoroczną, wiosenną edycję cyklu Garmin MTB Series 2019! W Sopocie na królewskim dystansie zwyciężył Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) oraz Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów). Taką samą kolejność mieliśmy w wiosennej klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy z dystansu MAXI, z dotychczasowym liderem klasyfikacji generalnej Michałem Bogdziewiczem, ruszyli na trasę punktualnie o godz. 11:00. Od samego początku rozgrywała się walka między prowadzącym w klasyfikacji Bogdziewiczem, a Piotrem Rzeszutkiem, który przez zawodami w Sopocie plasował się na drugim miejscu w generalce. Na drugą pętlę kolarze wjeżdżali w duecie, zostawiając daleko w tyle resztę stawki. Na drugiej pętli Rzeszutek zaliczył jednak porządny upadek co pozwoliło Michałowi Bogdziewiczowi (Apteka Gemini) spokojnie dowieźć przewagę do mety, zwyciężyć z dużą przewagą w Sopocie (02:25:28), a tym samym w całej wiosennej edycji!
Jako drugi w Sopocie finiszował Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl, 02:25:29). Trzecie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Mrozowi (MrózRowery Team, 02:26:44). Michał Bogdziewicz zwyciężył w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 na dystansie MAXI z łącznym czasem 06:35:40, a tym samym pokonał Piotra Rzeszutka (Klub Kolarski Lew Lębork, 06:45:37) i Przemysława Ebertowskiego (ASE Trek Gdynia, 06:45:49).  

 
 

 

 

W rywalizacji kobiet na długim dystansie zwyciężyła niekwestionowana liderka wiosennej edycji Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 03:09:24), a druga była zajmująca przed wyścigiem drugie miejsce w generalce Justyna Machowska (VO2max MTB Team, 03:40:54). Trzecia na mecie w Sopocie była Katarzyna Rompa (Luk-Connect Racing Team, 03:58:40). Aleksandra Zabrocka i Justyna Machowska podzieliły się miejscami na podium w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019. Triumfowała Zabrocka z łącznym czasem 08:13:19, drugą kobietą, która ukończyła trzy etapy wiosennych zmagań była właśnie Justyna Machowska, jej czas to 09:43:34.

Piotr Rzeszutek (KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK), 2.miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie Maxi:

Wiosenne edycja Garmin Mtb Series za nami. Start w tej imprezie był moim głównym celem na początek sezonu. Pierwsza edycja odbyła się w Gdańsku na dobrze znanych nam już trasach. Jak się później okazało, ten etap był dla mnie decydujący. Jadąc w pierwszej grupie zaliczyłem porządny upadek, co wyeliminowało mnie z walki o zwycięstwo klasyfikacji generalnej. Po wyścigu w Gdańsku zajmowałem dopiero siódme miejsce, z ogromną stratą do czołówki. Następna edycja odbyła się w miejscowości Kolbudy na trasie, która odpowiada charakterystyce mojego ścigania. Plan na ten wyścig miałem jeden, czyli odrobić jak najwięcej do liderów i zbliżyć się do podium. Ku mojemu zaskoczeniu, udało mi się wygrać wyścig i wskoczyć na pozycje vice lidera. Finałowa edycja w Sopocie to wyścig, na który długo czekałem, ponieważ ściganie się w tych terenach. Fajna a przede wszystkim ciekawa trasa zachęcała zawodników do agresywnej jazdy. Od początku objąłem kontrole na wyścigiem, ale tego dnia musiałem uznać wyższość rywali i zadowolić się miejscem tuż za podium. Wiosenną edycje Garmin Mtb Series kończę na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Michałowi Bogdziewiczowi. Mimo że zabrakło trochę szczęścia, mogę być zadowolony ze swojej jazdy i z niecierpliwością czekam na jesienną rywalizację

Zapisy na zawody w Wejherowie (22.09), Stężycy (29.09) i Rumi (06.10) ruszają już dzisiaj (poniedziałek – 29 kwietnia) o godz. 12:00!

Strona organizatora: www.mtbseries.pl

Podobne artykuły