Kaczmarek: Widra wygrywa w Zielonej Górze!

Kaczmarek Electric MTB

Świetna lokalizacja wokół Muzeum Etnograficznego przyciągnęła na start drugiego etapu Kaczmarek Electric MTB 741 zawodników i ponad 100 dzieci. Wyścig odbył się w Zielonej Górze, a królewski dystans padł łupem Bartosza Widra (Seven-Perceptus Team).

Jako pierwsi do mety „dużego” wyścigu już tradycyjnie przyjechali Młodzicy, którzy tym razem ścigali się na dystansie blisko 11 kilometrów. Tu najlepsi byli Bartosz Wentland oraz Oliwia Kulesza (przegrała tylko z pięcioma chłopakami). Wśród Żaków, którzy od tego roku także rywalizują w Kaczmarku – wygrali Kacper Mizuro i Aleksandra Domaniecka. Dla Kacpra i Oli to druga wygrana z rzędu w najmłodszej kategorii wiekowej.

Tuż po Młodzikach na mecie pojawili się najszybsi zawodnicy z dystansu Mini. Na dystansie niespełna 20 km swoją moc udowodnił – zarówno rywalom, jak i sobie – Bartosz Bejm. Dystans Mini ukończyło 220 osób, a więc po raz kolejny mniej, niż ścigało się na Mega – na tym dłuższym dystansie sklasyfikowanych było 367 osób.

Nowością na Mega była także premia lotna Masterchem. Wygrał ją reprezentant Masterchem Team: Dawid Romanowski, który kilka dni wcześniej po raz drugi został tatą.

Już teraz zapraszamy na etap trzeci – do Sulechowa – który odbędzie się w niedzielę 12 maja.