Wiosenny Garmin MTB Series za półmetkiem

Pół tysiąca osób ścigało się w minioną niedzielę w Kolbudach w drugim z trzech etapów wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series. Po najwyższe laury na długim dystansie sięgnęli Piotr Rzeszutek i Aleksandra Zabrocka.

Po wymagającym technicznie etapie inauguracyjnym, rozegranym tydzień temu w Gdańsku, przyszedł czas na wyścig na szybkiej i wymagającej kondycyjnie trasie w Kolbudach. Zawodnicy tak samo jak w Gdańsku ścigali się na pętli o długości 25 km, którą pokonywali raz (dystans Mini) lub dwa razy (dystans Maxi).

Na długim dystansie w połowie pierwszego z dwóch okrążeń na czele wyścigu utworzyła się czteroosobowa grupka, w której znaleźli się Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork), Piotr Polus (wysepka.pl), Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) i Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team). W dalszym przebiegu rywalizacji Rzeszutek i Polus oderwali się i zaczęli budować przewagę; po wycofaniu się z wyścigu Andrzeja Kaisera, za uciekającą dwójką samotnie podążał Michał Bogdziewicz.

Rzeszutek i Polus do samego końca jechali razem. Linię mety jako pierwszy przekroczył Piotr Rzeszutek; w tej samej sekundzie finiszował Piotr Polus, zajmując drugie miejsce Open. Trzecią pozycję z wciąż dużą przewagą nad resztą stawki utrzymał Michał Bogdziewicz.

Trasa w Kolbudach mi odpowiada, chyba musi mi odpowiadać, bo już drugi raz z rzędu tu wygrywam! Dzisiaj było szybko, a poziom zawodów był bardzo wysoki. Mój brat uciekał przez pierwsze 15 km wyścigu, ja odpoczywałem. Później już zdecydowaliśmy się na atak wspólnie z Michałem Bogdziewiczem i Piotrem Polusem, z którymi jechałem już całą drugą pętlę. Tempo jeszcze podkręciliśmy i Michał został trochę z tyłu, a my z drugim Piotrkiem już do samej mety full gaz.

- powiedział zwycięski Piotr Rzeszutek.

 
 

Wśród Pań najszybsza była Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów), która bardzo dużą przewagą pokonała Justynę Machowską (VO2max MTB Team) i Katarzynę Kuczorską (TA KO Team).

Na zdecydowanie liczniej obsadzonym dystansie Mini triumfował Damian Ciba (TA KO Team), który przewagą dwóch sekund wyprzedził Tomasza Marca (Toyota Kawisbike team Słupsk MTB). Jako trzeci na mecie zameldował się Sławomir Pituch (TA KO Team).

Najlepsza w damskim gronie była, powtarzając sukces z Gdańska, Ewelina Cywińska (MajBike Team), mająca największą szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. Na podium Mini Open stanęły wraz z Cywińską Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel Brothers Racing) i Monika Kulling.

Przed zawodnikami wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019 już tylko etap finałowy, który rozegrany zostanie 28 kwietnia w Sopocie.

 
 

Szczegóły i zapisy na mtbseries.pl.

Lista wyników

Dystans Maxi

1. Rzeszutek Piotr (KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK) 02:01:23         
2. Polus Piotr (wysepka.pl) +0 s
3. Bogdziewicz Michał (APTEKA Gemini) +1:22
4. Majkowski Daniel (MajBike Team Żuchliński, LCSB.pl) +5:22
5. Rzeszutek Tomasz (KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK) +5:22

(…)

1. Zabrocka Aleksandra (MLKS BASZTA BYTÓW) 02:26:02
2. Machowska Justyna (VO2max MTB Team) +27:19
3. Kuczorska Katarzyna (TA KO Team) +44:47

Dystans Mini

 1. Ciba Damian (TA KO Team) 01:04:49
2.Marzec Tomasz (Toyota Kawisbike team Słupsk MTB) +2 s
3. Pituch Sławek (TA KO Team) +59 s
4. Tygielski Mateusz (MH Automatyka) +1:07
5. Reszke Adam +1:17

(…)

1. Cywińska Ewelina (MajBike Team) 01:20:26   
2. Gurzyńska Kamila (SARA WORKWEAR WHEEL BROTHERS RACING Kamila Gurzyńska) +1:36
3. Kulling Monika +1:45

Podobne artykuły