Northtec MTB Zimą 2019 zakończony

W miniony weekend w Długosiodle zamknięto klasyfikację generalną zimowego cyklu maratonów MTB pod przewodnictwem Cezarego Zamany. W „generalce” najdłuższego dystansu triumfowali Krystyna Żyżyńska-Galeńska oraz Jarosław Wołosiuk i Patryk Piasecki (ex aequo).

Pogoda w dniu wielkiego finału dopisała – dzień wyścigu był słoneczny i raczej wiosenny, choć na trasie w wielu miejscach leżał śnieg. Nie obyło się też bez odcinków błotnistych, o czym świadczyły umorusane buzie i stroje kolarek i kolarzy przekraczających linię mety.

Najdłuższy dystans ½ Pro mierzył 40 kilometrów. W czołówce dystansu wyścig był bardzo szybki, grupa najlepszych tuż przed metą liczyła aż dziewięciu zawodników. Dopiero na linii mety rozstrzygnęły się losy wiścigu. Najskuteczniejszy w walce o wygraną okazał się Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). Tuż za nim kreskę przekroczyli Łukasz Góralewski (Catena Wyszków) i Patryk Piasecki (Piasecki Concept). W tej samej sekundzie i na pozycji 4. Open finiszował Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn), notując dokładnie tę samą co Piasecki, najwyższą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej.

Na trasie ½ Pro wystartowały dwie zawodniczki. Szybszą z nich była Krystyna Żyżyńska-Galeńska, która również w generalce nie dała szans rywalkom. Drugie miejsce na etapie i w klasyfikacji całego sezonu zajęła Marta Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

 
 

Triumf na dystansie Fit (21 km) należał do Roberta Sawy (Pie3cki Team), który zanotował kilkunastosekundową przewagę nad Grzegorzem Kozłowskim i Konradem Pangliszem (Pie3cki Team). Panowie w tej samej kolejności stanęłi też na podium klasyfikacji generalnej Northtec MTB Zimą 2019.

W damskim gronie Aleksandra Lach (RAFAKO Orbea MTB Team) odniosła etapowe zwycięstwo przed Natalią Wielgo (RKS Family Active Tłuszcz) i Joanną Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).  Zwycięstwo w całym cyklu na dystansie Fit również należało do Oli Lach.

Walka wśród zawodników najkrótszego etapu była nie mniej zaciekła, niż wśród starszych kolarzy. Zwycięstwo zarówno etapowe, jak i generalne należało do Aleksandra Struzika, reprezentującego Warszawski Klub Kolarski. Drugie miejsce na etapie w Długosiodle zajął Mikołaj Gurtatowski, a trzeci był Michał Struzik (Warszawski Klub Kolarski).

W grupie dziewcząt na dystansie Hobby również padło podwójne zwycięstwo. Triumfatorką tego dystansu była Aleksandra Gajewska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), która w drodze po etapową wygraną pokonała Ninę Szulińską (MTB Ełk Prostki) i Natalię Kowalik (Alltop STAG Team).

 
 

W generalnej klasyfikacji drużynowej Northtec MTB Zimą 2019 wygrał zespół LSKK Lityński Bełchatów, zaś w drużynówce na dystansie Hobby nie miał sobie równych Warszawski Klub Kolarski. W generalnej klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie.

Oprócz medali i pucharów, wręczono także cenne nagrody rzeczowe od partnerów cyklu. Były wśród nich m.in. rowery od sponsora tytularnego, firmy Northtec, wręczone dwójce szczęśliwców, którzy przejechali wszystkie trzy zimowe maratony. Kolejny rower, ufundowany przez Bank Spółdzielczy, trafił w ręce do najszybszego zawodnika reprezentującego powiat wyszkowski, na terenie którego rozegrał się wielki finał. Nagrody specjalne przygotowano także dla dzieci z powiatu wyszkowskiego: troje młodych kolarzy otrzymało, warte 200 zł każdy, vouchery na zakupy w sklepie rowerowym SportAtelier.

Jeden z zawodników wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł odpocząć w Hotelu Narvil Conference & Spa, który przygotował specjalne zaproszenie na pobyt w swoich podwojach. Trójka najszybszych zawodników w kategorii Open dystansu ½ Pro otrzymała nagrody finansowe od firmy Profil Wojciech Sobociński.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej na dystansie Hobby otrzymali eleganckie kolarskie bluzy od KOKOwear. Pracownicy tej polskiej firmy, produkującej stroje kolarskie, poprowadzili też kreatywne warsztaty w Strefie Dzieci.

Współorganizatorem maratonu w Długosiodle był Urząd Gminy Długosiodło, a partnerem - Nadleśnictwo Wyszków.

 
 

Lista wyników

Dystans ½ Pro Open

1. Korc Artur (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) 01:29:40
2. Góralewski Łukasz (CATENA WYSZKÓW) 01:29:41
3. Piasecki Patryk (Piasecki Concept) 01:29:41

(...)

1. Żyżyńska-Galeńska Krystyna (niezrzeszona) 01:51:00
2. Raszkiewicz Marta (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) 01:57:33

Dystans Fit Open

1. Sawa Robert (PIE3CKI TEAM) 00:55:25
2. Kozłowski Grzegorz (niezrzeszony) 00:55:37
3. Panglisz Konrad (PIE3CKI TEAM) 00:55:43

(...)

1. Lach Aleksandra (RAFAKO Orbea MTB Team) 01:07:51
2. Wielgo Natalia (RKS Family Active Tłuszcz) 01:08:57
3. Sobczuk Joanna (Wodociągi Warszawskie) 01:11:37

Dystans Hobby Open

1. Struzik Aleksander (Warszawski Klub Kolarski) 00:14:03
2. Gurtatowski Mikołaj (niezrzeszony) 00:14:58
3. Struzik Michał (Warszawski Klub Kolarski) 00:15:03

(...)

1. Gajewska Aleksandra (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) 00:17:10
2. Szulińska Nina (MTB EŁK PROSTKI) 00:17:11
3. Kowalik Natalia (Alltop STAG Team) 00:17:53

Podobne artykuły