Bike Atelier MTB Maraton: nadchodzi piąty sezon

W sezonie 2019 organizatorzy Bike Atelier MTB Maraton zapraszają na aż dwanaście wyścigów, które – zgodnie ze słowami stojącego na czele cyklu Dariusza Leśniewskiego – mają być jeszcze lepsze niż w minionych sezonach.

Swój początek cykl Bike Atelier MTB Maraton miał w 2015 roku. Wówczas amatorzy kolarstwa górskiego zostali zaproszeni na cztery wyścigi: do Katowic, Dąbrowy Górniczej, Psar i Tychów. W kolejnych latach imprez przybywało, co roku o dwie. W piątym sezonie tradycja zostanie podtrzymana, liczba zaplanowanych wyścigów to dwanaście.

Bike Atelier MTB Maraton to jeden z cykli, których organizatorzy szczególnie zwracają uwagę na zmieniające się potrzeby zawodników. W połączeniu z ciekawymi trasami i dobrą organizacją jest to niewątpliwy powód corocznego wzrostu liczby uczestników. Wzrost frekwencji spodziewany jest również w nadchodzącym sezonie, w którym jeden z etapów zostanie rozegrany podczas kieleckiego Bike-Expo.

Bike Atelier MTB Maraton 2018, Rybnik
Bike Atelier MTB Maraton 2018, Żywiec

Inauguracja sezonu 2019 odbędzie się w połowie kwietnia w Rybniku, gdzie otwarto sezon również w ubiegłym roku. Kolejne etapy ulokowane będą w miejscowościach znanych z poprzednich edycji, zaś 30 czerwca w kalendarzu pojawia się pierwsza z trzech nowości, którą będzie Racibórz. Druga z nowych lokalizacji to Kielce, gdzie wyścig Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się na zaproszenie organizatorów wrześniowych targów Bike-Expo.

Ostatnią z nowości będzie wyczekiwana przez wielu uczestników edycja górska, której trasa poprowadzi przez szlaki Beskidu Żywieckiego, ze startem i metą w Jeleśni. Finał cyklu rozegra się w pierwszą sobotę października w Częstochowie. Do klasyfikacji generalnej będzie liczyło się osiem najlepszych wyników z całego sezonu.

Organizator zapewnia, że dołoży starań, aby kolarze nie nudzili się na trasach w miejscowościach, które już znają – trasy w Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Ustroniu, Olkuszu, Brennej, Żarkach/Niegowie/Janowie, Psarach, Żywcu i Częstochowie mają zostać odświeżone lub zmienione.

Tym, co nie ulegnie zmianie, będzie duży wybór tras na każdym etapie. Po raz kolejny zawodnicy będą mogli wybierać spośród czterech dostępnych dystansów: Pro, Hobby, Family i dziecięcego Kido. Dzięki zróżnicowaniu tras wyścigi Bike Atelier MTB Maraton będą ponownie areną zmagań zarówno dla krajowej czołówki zawodników MTB, jak i ambitnych amatorów, prezentujących różne możliwości kondycyjne i techniczne.

 

Organizator Bike Atelier MTB Maraton, Dariusz Leśniewski jest przed nowym sezonem pełen optymizmu:

Zapowiada się bardzo dobra rywalizacja. Kalendarz startów jest ułożony w taki sposób, by każdy ze swoimi umiejętnościami i wytrenowaniem znalazł coś dla siebie. Szykujemy dla Was ciekawe i urozmaicone trasy. Życzymy Wam owocnych przygotowań do nowego sezonu i udanej rywalizacji. Do zobaczenia już w kwietniu!

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie bikeateliermaraton.pl.

Bike Atelier MTB Maraton 2019 - kalendarz

14 kwietnia – Rybnik
5 maja – Dąbrowa Górnicza
19 maja – Ustroń
2 czerwca – Olkusz
16 czerwca – Brenna
30 czerwca – Racibórz
14 lipca – Żarki/Niegowa/Janów
28 lipca – Jeleśnia
18 sierpnia – Psary
1 września – Żywiec
21 września – Kielce Bike-Expo
5 października – Częstochowa – finał

 

Organizatorzy Bike Atelier MTB Maratonu zachęcają do wspólnych przygotowań do sezonu podczas zgrupowań kolarskich w Calpe i na Majorce. Swoimi radami będzie podczas nich służył Dariusz Batek (CST MTB Team), mistrz Polski w maratonie MTB. Organizatorzy zapewniają kompleksową opiekę nad uczestnikami zgrupowań, m.in. zakwaterowanie, ubezpieczenie, wypożyczenie roweru albo walizki do transportu własnego roweru, wsparcie serwisowe czy transfer na lotnisko i z lotniska. Szczegółowe informacje i daty zgrupowań można znaleźć na bikeateliercamp.pl.

Podobne artykuły