Northtec MTB Zimą już za miesiąc

20 stycznia, 10 lutego i 24 lutego – zapiszcie te daty w kalendarzu, jeśli chcecie spróbować swoich sił w kolejnej edycji Northtec MTB Zimą. Zimowe wyścigi pod wodzą Cezarego Zamany to szansa na przedsezonowe przepalenie nogi i podszkolenie techniki, a także znakomita okazja do spotkania z przyjaciółmi.

Wielu ambitnych kolarzy amatorów sumiennie trenuje przez całą zimę, aby w jak najlepszej formie przystąpić do startów w sezonie letnim. Druga połowa stycznia to czas, kiedy treningi są coraz mocniejsze, a ich rezultaty zaczynają być odczuwalne. Jesteśmy coraz mocniejsi, jednocześnie niektórzy dosyć już mają monotonii trenażer. To dobry moment, żeby pościgać się w zimowych warunkach, sprawdzić swoją dyspozycję i… podejrzeć, jak radzą sobie z przygotowaniami rywale.

Zawodnikom z Mazowsza z pewnością dobrze znana jest zimowa oferta Cezarego Zamany, stojącego na czele m.in. cyklu Mazovia MTB Marathon. Zimową porą dyrektor popularnej Mazovii zaprasza na Northtec MTB Zimą, krótką serię maratonów w okolicy Warszawy. Na każdym z trzech wyścigów do wyboru będą dwa dystanse dla młodzieży i dorosłych: ½ Pro i Fit oraz trzeci – Hobby, na którym co roku licznie ścigają się dzieci do lat 12.

 
 

Do startu w zimowych maratonach zapraszam wszystkich, także tych najmłodszych. Z myślą o nich zaprojektowałem dystans Hobby, a dla dorosłych, ale początkujących kolarek i kolarzy mam dystans Fit.

- mówi Cezary Zamana, którego co roku cieszy niesłabnąca frekwencja wśród najmłodszych.

Od wielu lat aktywny na rynku rowerowych maratonów Zamana to organizator, który bardzo dużą wagę przykłada do przygotowania tras. Tyczy się to zarówno pieczołowicie dopracowanych dystansów w sezonie letnim, jak i tras zimowych, które – zdarzało się – sam dyrektor wyścigu osobiście odśnieżał przed startem, aby były przejezdne dla peletonu. Wysoka jakość tras z całą pewnością jest jedną z mocnych stron oferty Zamana Group.

Atutem zimowych wyścigów jest dodatkowo na każdym maratonie dobre zaplecze techniczne – przy miejscu startu każdego z etapów znajduje się zawsze odpowiednio wyposażony obiekt: szkoła, hala sportowa – gdzie zawodnicy mogą ogrzać się, skorzystać z szatni, spędzić miło czas w towarzystwie rodzin i przyjaciół, a przede wszystkim – co bardzo ważne zwłaszcza o tej porze roku – zjeść ciepły posiłek, przysługujący nieodpłatnie posiadaczom pakietów startowych. Do dyspozycji uczestników będzie też serwis rowerowy i stanowiska do mycia rowerów.

 
 

Sponsorem tytularnym cyklu jest od początku jego istnienia firma Northtec Bicycles, polski producent rowerów, posiadający w swojej ofercie szeroki wybór zaawansowanych technicznie rowerów z wielu kolarskich dyscyplin. Cenne nagrody dla najlepszych zawodników przygotują także Hotel Narvil, luksusowy obiekt conference & spa z Serocka oraz Nutrend, producent wysokiej jakości odżywek i suplementów diety dla sportowców.

Terminy tegorocznych wyścigów Northtec MTB Zimą to:

  • 20 stycznia – Jabłonna k. Warszawy
  • 10 lutego – Mrozy
  • 24 lutego – Długosiodło

Osoby planujące walkę w klasyfikacji generalnej organizatorzy zachęcają do zakupu pakietu startowego Max, pokrywającego uczestnictwo we wszystkich trzech etapach cyklu. Właściciele „Maksów” zakupionych przed końcem grudnia otrzymają w prezencie kolarskie czapeczki z limitowanej kolekcji zimowej Mazovii.

Sześć tygodni po finale cyklu Northtec MTB Zimą wystartuje 14-etapowa Mazovia MTB Marathon, która zainaugurowana zostanie 7 kwietnia w Legionowie.

Zapisy i szczegóły dotyczące poszczególnych etapów zimowego cyklu dostępne są pod adresem: zima.zamanagroup.pl.

 
 

Podobne artykuły