Bike Adventure 2019: Niespełna 200 dni do startu

Podejmij wyzwanie i weź udział w jedynej polskiej etapówce wpisanej do kalendarza UCI. W ciągu czterech dni Bike Adventure 2019 zawodnicy długiego dystansu pokonają 240 kilometrów tras i 8 tysięcy metrów przewyższeń. Ulegniesz pokusie Karkonoszy i Gór Izerskich?

Kolejna edycja Bike Adventure odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2019. Bazą wyścigu będzie tradycyjnie Szklarska Poręba, w której wraz ze startem etapówki rozpocznie się coroczny Festiwal Rowerowy. W ramach Festiwalu odbędą się też dwa inne wyścigi: Ultra Bike Maraton (6 lipca) i Szosowy Klasyk (7 lipca).

Zapisy na Bike Adventure 2019 już wystartowały i potrwają do 10 czerwca lub krócej – zakończą się w momencie osiągnięcia limitu 600 uczestników. Z uwagi na dużą popularność wyścigu zarówno wśród kolarzy polskich, jak i zagranicznych, warto nie zwlekać z decyzją o starcie. Do końca bieżącego roku obowiązuje najniższa opłata startowa – tylko 449 PLN. Pary zapłacą 749 PLN za team, a posiadacze licencji UCI 549 PLN (150 euro).

 
 

W edycji z 2018 roku wzięli udział zawodnicy z prawie dwudziestu państw. Na linii startu stają nie tylko zawodnicy z licencjami UCI, ale również amatorzy kolarstwa górskiego, rywalizujący w kategoriach wiekowych, a także w klasyfikacji drużynowej i w parach. Na najszybszych czekają trofea i nagrody finansowe, a każdy kto ukończy cztery etapy, otrzyma pamiątkowy medal.

Nowością w 2019 roku będzie odrębna klasyfikacja e-bike, przeprowadzona na obu dystansach. Do startu na „elektrykach” dopuszczeni będą tylko zawodnicy na rowerach typu „pedelec”, czyli tych, których silnik działa jedynie podczas pedałowania. Dodatkowym ograniczeniem jest maksymalna moc silnika limitowana do 250 watów. Więcej o klasyfikacji e-bike przeczytacie tutaj

Zmiana pojawi się także w nazewnictwie dystansów: dotychczasowy wariant FUN ustąpi miejsca trasie CLASSIC. Długa trasa PRO pozostanie pod niezmienionym tytułem. Trasy obu wariantów zostaną jak co roku poprowadzone po karkonoskich i izerskich szlakach: dwa etapy rozegrają się na terenie Karkonoszy i dwa na obszarze Gór Izerskich.

W Bike Adventure 2018 w rywalizacji UCI na dystansie PRO triumfowali Adrian Brzózka (UCI MTB Team JBG2 CryoSpace) i Janka Keseg Stefkova z reprezentacji narodowej Słowacji. Wyścig OPEN na tym dystansie wygrał Mathias Frohn (Team Firebike Handelshof, Niemcy), a najszybszą kobietą okazała się Nadia Kolomiets (Ghost Team Ukraine).

Na dystansie FUN, który od przyszłego roku zostanie przemianowany na CLASSIC, pierwsze miejsca zajęli Jannick Kossak (Focus Rapiro Racing Team, Niemcy) i Zuzanna Krzystała (SUP Lifting Team Bugla Bike Service).

 
 

Bike Adventure to za każdym razem nie tylko wielkie emocje na trasie i wyczekiwanej mecie, ale również znakomita atmosfera w miasteczku zawodów. Szklarska Poręba co roku staje się kolarską stolicą. Jeśli jeszcze nie doświadczyliście magicznej aury tej sprawdzonej etapówki, zdecydowanie warto wpisać ją do kalendarza startów. Tych, którzy już walczyli na trasach wokół Szklarskiej, z pewnością zagrzewają już rewelacyjne wspomnienia.

Szczegóły wyścigu i link do zapisów na bikeadventure.pl.

Podobne artykuły