Cink w Kross Racing Team

Kross Racing Team - materiały prasowe

Ondrej Cink, brązowy medalista Mistrzostw Świata XC z 2015 roku, będzie w przyszłym sezonie kolarzem Kross Racing Team.

Cink, który jest także Mistrzem Świata i Europy młodzieżowców z 2012 roku, większość swojej kariery spędził w ekipie Meridy. W ubiegłym sezonie ścigał się w ekipie Primaflor-Mondraker-Rotor, natomiast w 2017 roku był kolarzem Bahrain-Merida. To właśnie w koszulce tej ekipy zadebiutował na szosie podczas Tour Down Under, a potem ścigał się także w Strade Bianche, Tour de Romandie, Tour de Suisse i Tour de France.

 

 

Po roku spędzonym w hiszpańskiej ekipie, w której ścigał się razem z między innymi Carlosem Colomą i Danielem McConnellem, Cink przechodzi do Kross Racing Team, z którym podpisał dwuletni kontrakt.

Cink jest obecnie na 16. miejscu w rankingu UCI – w tym sezonie wygrał wyścig Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race, był drugi w Mistrzostwach Czech i drugi w Pucharze Czech.

„Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc dołączyć do zespołu Kross Racing Team. Czuję się gotowy na nowe wyzwania, które czekają na mnie w tak świetnym zespole” – powiedział Cink w komunikacie prasowym przesłanym przez zespół. „To zaszczyt współpracować z tak uznaną zawodniczką jak Maja Włoszczowska i innymi bardzo dobrymi zawodnikami. Daje mi to naprawdę wielką motywację do osiągania jak najwyższych sportowych wyników” – stwierdził. 

Niedawno z zespołu odeszła Mistrzyni Świata, Jolanda Neff, która w przyszłym sezonie ścigać się będzie w Trek Factory Racing. Pozyskanie Czecha jest kolejnym krokiem do skompletowania składu Kross Racing Team na przyszły sezon, a Kornel Osicki, menedżer zespołu, powiedział, że w najbliższym czasie przedstawi kolejnych, nowych zawodników.

Podobne artykuły