Mazovia MTB: Epilog dla Grędzińskiego

W minioną niedzielę w Mławie odbył się epilog cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2018. Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), który na „własnych ścieżkach” pomagał Cezaremu Zamanie wytyczyć trasę, został również zwycięzcą wyścigu na najdłuższym dystansie ½ PRO.

Mława to miasto od lat obecne w kalendarzu Mazovia MTB Marathon. Tym razem zawodniczki i zawodnicy ścigali się na zupełnie nowej trasie. Przy układaniu rundy wyścigu zawsze liczy się zaangażowanie osób znających lokalne ścieżki. Szczęście do takiej współpracy miał Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia MTB Marathon, którego w wyznaczaniu trasy wsparł Bartek Grędziński.

Mławski zawodnik od wielu sezonów ściga się w maratonach Mazovii, konkurując z kolarzami z czołowych miejsc. Tym razem nie było mocnych na Grędzińskiego. Zawodnik zespołu Kross Staff Team zwyciężył na najdłuższym tego dnia dystansie ½ PRO, pokonując przewagą blisko dwóch minut Łukasza Łukaszewskiego (Trezado) i Mateusza Rochowiaka (Kross Staff Team).

Na dystansie Fit niepokonany był Robert Zalewski (BokserskAutoserwis Bike Team), który na finiszu ograł Wiesława Tadrzaka (Tempo Mława) i Artura Chojnackiego z Warszawy. W damskiej klasyfikacji wygrała Martyna Dykalska (
UKS Cykliści RYPIN), która pokonała Marię Marlengę z Mławy.

 
 

Na mecie kolarze posilali się przekąskami od firmy SuperDrób i popijali gorącą herbatę. Do dyspozycji mieli nowoczesne zaplecze stadionu MOSiR Mława, gdzie mogli ogrzać się, przebrać, skorzystać z toalety. Zapewniająca obsługę techniczną ekipa AJ’s Fenwicks przygotowała dla wszystkich niespodziankę w postaci koncertu na dwa głosy, skrzypce oraz gitarę.

W pożegnalnym podsumowaniu sezonu Cezary Zamana zdradził kilka informacji o czekających na zawodników cyklu Mazovia MTB Marathon 2019 niespodziankach. Opowiedział, w którym kierunku zmierzać będzie Mazovia. Jeszcze większy nacisk na lokalną współpracę przy organizacji i promocji maratonów, podniesienie standardu miasteczka rowerowego oraz uczynienie z każdego maratonu jeszcze atrakcyjniejszego wydarzenia dla osób towarzyszących. Zainteresowanie uczestników Epilogu wzbudziła też Złota Karta, dzięki której otrzymuje się nie tylko automatyczny start w dowolnej imprezie ze stajni Zamana Group. Nowością jest personalizacja numeru startowego o zdjęcie zawodnika.

Przerwa w maratonach Cezarego Zamany nie będzie zbyt długa – już za kilka tygodni rozpoczną się zmagania w ramach cyklu Northtec MTB Zimą.

 
 

Lista wyników

½ Pro Mężczyźni, kat. Open

1.      Grędziński Bartosz, Kross Staff Team, 01:09:21
2.      Łukaszewski Łukasz, Trezado, 01:11:18
3.      Rochowiak Mateusz, Kross Staff Team, 01:11:19

Fit Kobiety, kat. Open

1.      Dykalska Martyna, UKS Cykliści Rypin, 00:55:41
2.      Marlenga Maria, 01:05:35

Fit Mężczyźni, kat. Open

1.      Zalewski Robert, BokserskAutoserwis Bike, 00:40:51
2.      Tadrzak Wiesław, TEMPO MŁAWA, 00:40:52
3.      Chojnacki Artur, 00:40:53

Podobne artykuły